Хто заразив людину COVID-19: названо переносника

Коронавірус SARS-CoV-2 міг перейти від кажанів людині через бродячих собак, вважають вчені Університету Оттави в Канаді. Про це йдеться в роботі, опублікованій в журналі Molecular Biology and Evolution.

На думку вчених собаки, що поїдають кажанів, стали посередниками в поширенні вірусу. Так, потрапивши в кишечник собак, бактерії могли спровокувати еволюцію вірусу, який навчився уникати імунної відповіді у людей, а через деякий час передався людині.

Про це свідчить дослідження тисячу двісті п'ятьдесяти двох повнорозмірних геномів коронавірусу, серед яких попередник SARS-CoV-2, коронавірус кажана BatCoVRaTG13. Він збігається з нинішнім виглядом коронавірусу на 96%.

"У ссавців є білок ZAP, який протистоїть потраплянню інфекції в організм. Однак він перестає працювати, якщо організм атакує вірус, в якому мало так званих сайтів CpG. Виявилося, що у найближчих родичів SARS-CoV-2 вкрай мало цих сайтів", - зазначають вчені.

За їх словами, собачі коронавіруси, що заражають тканини травної системи, мають такий же рівень CpG, як у SARS-CoV-2 і BatCoVRaTG13.

Вчені нагадали, що у більшості хворих коронавірусом спостерігаються розлади шлунка, а значить, вірус атакує ШКТ.

Нагадаємо, спалах хвороб, який виник узимку в Китаї, зумовлений раніше не відомим штамом коронавірусу дістав назву 2019-nCoV, що означає "новий коронавірус 2019 року". За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, перший випадок зараження зафіксовано 31 грудня 2019 року, а до 3 січня 2020-го хворих було вже 44.

загрузка...

Більше новин