"Іхтамнети" хочуть визнання": Портников різко пройшовся по Путіну

 Обозреватель

Серед російських військових потроху посилюється невдоволення позицією влади, яка приховує їхню участь в гібридних війнах Кремля.

Журналіст Віталій Портников вважає, що гібридна війна виявляється такою не тільки для країн, проти яких діє Кремль, але і для самих росіян - учасників військових дій.

У своєму блозі він прокоментував вимогу до президента РФ Володимира Путіна про легалізацію "Приватних військових компаній" і їхніх бійців.

"На батьківщині вони виявляються без офіційного визнання, без допомоги, без реабілітації. Слова "нас там немає", які зазвичай супроводжують будь-яке звинувачення російської сторони в причетності до військових дій, дозволяють не помічати учасників воєн і навіть переслідувати їх як кримінальних злочинців, якщо вони відмовляються сприймати свою роль бійців-невидимок", - пояснив журналіст.

Він зазначив, що російська громадська думка, як правило, погоджується з таким підходом влади.

"Згадаймо, що в перші місяці війни в Україні не було жодної серйозної реакції на жертви серед російських військових, а тих, хто намагався привернути увагу суспільства до того, що відбувалося, переслідували. Але невдоволення байдужістю влади потроху посилюється в середовищі самих військових. Володимир Путін - не тільки президент, якому не дуже цікаві проблеми своїх громадян, що доводить його байдужість до впливу санкцій і антисанкцій на соціальну стабільність. Він ще й головнокомандувач, якому, схоже, мало цікаві долі власних солдатів", - пояснив Портников.

Журналіст нагадав, що кількість ПВК в Росії тільки збільшується, а "добровольці" є головним військовим ресурсом Путіна.

"Зрозуміло, що "іхтамнети" хочуть визнання самого факту свого існування від власної держави. Але навряд чи вони зможуть на це розраховувати. Їм доведеться гинути і хворіти в невідомості, в той час як власники приватних військових компаній будуть отримувати ордени і заробляти гроші", - резюмував журналіст.

Як повідомлялося, 7 липня російські ПВК "Патріот", "ПВК Вагнера", які воювали в Сирії і на Донбасі, зажадали від глави РФ Володимира Путіна надати їм статус учасників бойових дій.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення