Іловайськ. Початок (відео)

 Depo

Журналісти продовжують реконструювати по дням події "Іловайського котла".

26 серпня 2014 року запеклі бої продовжувалися, не дивлячись на оточення українських військових, проте чисельна перевага призвела до значних втрат

Дані щодо кількості загиблих в цей день у різних джерелах різняться. Спільне у цифрах лише одне - мова йшла про кілька десятків українських воїнів, які полягли біля Іловайську. Запеклий опір Іловайського угрупування надав українським військам можливість стабілізувати лінію фронту, скориставшись концентруванням сил терористів та російських військових довкола оточених. Втім, подальший опір ставав все більш примарним: забезпечити серйозну артилерійську й авіаційну підтримку та налагодити постачання не було можливим.

В результаті, окупант відрізав всі джерела живлення українських бійців, перекрив водопостачання і шляхи постачання боєприпасів, їх довелося заощаджувати; 82-мм міни були вистріляні повністю, 120-мм мін лишився недоторканний запас. Тим часом російські війська повністю зайняли лінію фронту на схід. Важка артилерія супротивника планомірно зрівнювала з землею деякі українські позиції, частини зазнали серйозних втрат у транспорті та бойовій техніці.

Водночас комбат "Донбасу" Семен Семенченко досить оптимістично дивився на ситуацію.

"У Іловайську зараз частини батальйону Нацгвардії" Донбас ", батальйону МВС "Дніпро", батальйону МВС "Херсон", батальйону МВС "Світязь" та батальйону МВС "Миротворець", а також зведена рота 93 і 17 бригади ЗСУ. Військ достатньо, щоб тримати місто", - підкреслив він.

Щоправда, з нашого боку були й деякі локальні успіхи: так, українські військові знищили російський танковий підрозділ та захопили трофейний танк Т-72Б3, який на той час офіційно перебував на озброєнні бронетанкових частин РФ.

Увечері українська артилерія знищила колону російських десантників, які пересувалися на БМД. Військові РФ рухалися в бік Іловайська з метою знищення позицій української армії. Як тільки колона була помічена, були нанесені удари. Десантники були одягнені у військову форму РФ і мали при собі "гвинторізи", які не знаходяться на озброєнні в Україні. Значна кількість десантників була знищена, а деяких взяли в полон. За кілька днів вони загинуть разом з тими, хто їх брав в полон при виході з "коридору".

Журналіст Роман Бочкала повідомив про перехід російських військ українського кордону з боку Таганрогу.

"Російські регулярні військ вторглися на територію України з боку Таганрога. Про це повідомляють прикордонники і бійці добровольчих батальйонів, які зараз в тому районі. З боку Росії увійшли 30 танків, легкоброньована техніка і жива сила. Вони знаходяться на 8 кілометрів углиб української території. Контролюють 6 прикордонних сіл. Зокрема, такі як Маркино, Щербак, Рози Люксембург. Окупанти виставляють блок-пости, залишаючи на кожному по 3 танка і 2 БТР, взвод особового складу і просуваються далі. У передмісті Новоазовська чутні постріли", - написав він.

Факт безпосередньої участі угрупувань російської армії врешті підтвердив очільник Генштабу Збройних сил Віктор Муженко. До Іловайська рушила підмога, але, як виявилося, в абсолютно недостатній кількості. В результаті, незважаючи на героїзм окремих бійців та командирів, вони були розбиті в нерівному бою з переважаючими силами.

Окрім Муженка «прокинувся» і президент Петро Порошенко, який нашвидкуруч домовився про перемовини з Путіним і терміново відбув до Мінську, де відбулась його закрита зустріч з хазяїном Кремля. До Мінських домовленостей залишалося 11 днів. Втім, найстрашніші події у «Іловайському котлі» були попереду.

Героям присвячується

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення