Ірак закрив своє торговельне представництво в Стамбулі

 ТАСС

Ірак закрив своє торговельне представництво в Стамбулі в знак протесту проти присутності групи збройних сил Туреччини в північній іракській провінції Найнава. Про це повідомив у п'ятницю іранський телеканал ИРИНН

"Ірак закрив своє торговельне представництво в Стамбулі. Всі його співробітники покинули Туреччину і повернулися в Багдад", - йдеться в повідомленні телеканалу.

4 грудня Туреччина розгорнула групу своїх збройних сил, включаючи близько 130 військовослужбовців, танки і артилерію, в таборі курдського ополчення "пешмерга", де Анкара тренує бійців для атак на Мосул, захоплений терористичної угруповання "Ісламська держава" .

На наступний день МЗС Іраку викликав турецького посла в Багдаді і зажадав, щоб Туреччина негайно вивела свої війська з північних іракських територій. Іракське зовнішньополітичне відомство також заявило, що Анкара ввела війська без згоди Багдада, який розцінює цей крок як "ворожого акту".

У той же день президент Іраку Фуад Маасум зажадав вивести турецькі підрозділи з території Іраку протягом 48 годин. Анкара заявила, що перекидання військ було рутинною і узгодженою з владою Іраку прцедурою. Вона відмовилася вивести вже знаходяться в Іраку підрозділи, але призупинила додаткову перекидання військ.

У свою чергу президент Іракського Курдистану Масуд Барзані повідомив, що програма навчання турецькими військовими курдських ополченців "пешмерга" була заздалегідь узгоджена з іракським урядом..

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення