Суд відпустив трьох з дев’яти злочинців, затриманих за контрабанду кокаїну

Суд змінив рішення про обрані запобіжні заходи стосовно зловмисників, затриманих за серйозні злочини у сфері незаконного обігу наркотиків. Відтак частина затриманих опинилася на волі, оскільки були суттєво зменшені суми призначених судами застав, повідомляє Нацполіція

Про це йшлося під час зустрічі першого заступника Голови Національної поліції України В’ячеслава Аброськіна з аташе Варшавського офісу Адміністрації по боротьбі з незаконним обігом наркотиків (DEA) Міністерства юстиції США Джейсоном Шумахером та спеціальним агентом DEA Робертом Нортоном.

Аташе Варшавського офісу Адміністрації по боротьбі з незаконним обігом наркотиків (DEA) Міністерства юстиції США Джейсон Шумахер висловив стурбованість такою ситуацією, оскільки проведене розслідування є дуже комплексним і важливим.

«В рамках цього розслідування ми бачимо декілька елементів, які проживають не лише в Україні, а й за її кордонами. Можу Вас запевнити, що DEA дуже уважно слідкує за ходом розслідування цієї справи», – зазначив він.

Перший заступник Голови Нацполіції повідомив, що у результаті нещодавно проведеної спецоперації працівники Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції затримали дев’ятьох фігурантів. Відносно усіх них суд обрав запобіжний захід – тримання під вартою з правом внесення застави. Розмір визначених судом застав коливався від 3 до 100 млн гривень.

На сьогоднішній день ситуація змінилася. Двоє підозрюваних, серед яких – і організатор, внесли застави в розмірі 10 млн гривень. У подальшому відносно них слідчим суддею за клопотанням сторони захисту змінено міру запобіжного заходу на домашній арешт в нічний час доби. При цьому до обох зловмисників запобіжний захід здійснюється без застосування електронних засобів контролю. Крім того, підозрюваним змінено розмір застави – до 500 тисяч гривень.

Стосовно третього фігуранта справи слідчий суддя за клопотанням сторони захисту змінив розмір застави – з трьох мільйонів гривень до 570 тисяч гривень. Застосування електронного засобу контролю стосовно зловмисника теж не передбачено. Цей підозрюваний також сплатив заставу. Таким чином, з під варти вийшло три фігуранта, які підозрюються у скоєнні особливо тяжкого злочину. Разом з тим, четвертому фігуранту слідчий суддя за клопотанням сторони захисту змінив розмір застави з 26 до 3-ох мільйонів.

Повідомляється, що серед затриманих зловмисників є громадянин України, який перебував на свободі, хоч і фігурує у кримінальному провадженні за фактом умисного вбивства. Крім того, були затримані громадяни Російської Федерації, Великобританії та підданий Королівства Нідерланди. Зокрема, громадянин РФ перебуває у міжнародному розшуку за вчинення наркозлочинів. Громадянин Великобританії, за інформацією правоохоронних органів цієї країни, 14 разів притягався до відповідальності за вчинення 28 кримінальних правопорушень, серед яких – злочини проти власності, громадського порядку, а також наркозлочини. Затриманий громадянин Нідерландів притягувався на батьківщині до відповідальності за контрабанду 800 кілограмів кокаїну.

загрузка...

Більше новин