Як продовжити життя батареї MacBook та не перетворити лептоп у стаціонарний ПК

Проблема актуальна практично для всіх ноутбуків. Враховуючи високу вартість Макбуків, швидка втрата ємності акумулятора може стати для власників пристрою великою і дуже неприємною несподіванкою. Тому є сенс розповісти, як продовжити її життя до прийнятних термінів.

Про технологію виготовлення батареї для MacBook

Зазвичай у всі сучасні ноутбуки встановлюють літій-іонні акумулятори. Їхньою особливістю є чутливість до температурного режиму: вони бояться як високих, так і низьких температур. Оптимальним (робочим) є діапазон 10°C-35°C.

А ще літієві батареї швидко деградують, якщо їх розряджають «в нуль». Та й часте заряджання до 100% теж шкідливе. У таких випадках ви швидко помітите, що Макбук починає тримати заряд гірше, а його автономність починає падати.

Як продовжити життя батареї MacBook

Що робити?

У мережі є багато порад щодо цього. У більшості випадків радять заряджати батарею до 80%, але проблема в тому, що вам потрібно буде слідкувати за цим процесом, а це далеко не завжди можливо. Народні умільці використовують для цього bash‑скрипти, які відстежують поточний заряд акумулятора і сповіщають про досягнення заданого рівня. Але таке рішення важко назвати ідеальним.

Втім, стратегія зарядження може залежати і від інших чинників. Якщо ви працюєте вдома, є сенс тримати зарядку постійно ввімкненою і вимикати її коли досягнуто рівня заряду у 60-70%. А коли він впаде до 35-40%, знову вмикати.

Якщо ви плануєте бути відсутнім тривалий час (наприклад, йдете на роботу), можна підвищити верхній ліміт до 80-90%.

Постійно слідкувати за цим непросто, навіть складно. Для більшості такий спосіб не можна назвати прийнятним. Але, виявляється, і тут є вихід, а саме використання утиліти AlDente.

використання утиліти AlDente

Що вміє AiDente

Це універсальний додаток для MacBook, який вміє обмежувати рівень заряджання батареї до вказаного значення. За наявності бажання знайти в інтернеті, завантажити та встановити програму не є надскладним завданням.

Слід зазначити, що утиліта є фоновою, тобто вона постійно сидить в оперативній пам'яті, хоча й не займає там багато місяця.

Відзначимо також, що ця функція доступна тільки в платній Pro-версії програми. Усе, що вам потрібно буде зробити після встановлення застосунка — запустити його та встановити той самий ліміт, за досягнення якого утиліта самостійно вимкне процес заряджання та перемикне ноутбук на живлення від акумулятора.

Втім, утиліта вміє ще дещо. Наприклад, зупиняти зараження, коли лептоп переходить у режим сну. Іноді це також буде корисним. Вміє програма і відстежувати температуру процесора (нагадаємо, перегрівання компонентів погано впливає і на батарею).

І ще один важливий нюанс: для коректної роботи AlDente вам потрібно буде деактивувати вбудовану функцію відстеження поточного рівня заряду акумулятора. Але відповідна іконка буде замінена аналогічною від AlDente, так що візуальний контроль теж залишиться. Хоч він і буде непотрібним.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення