Японці створили антену з морської води

 Lenta.ru

Компанія Mitsubishi Electric Corporation заявила про створення першої в світі антени з морської води. Про це повідомляється на сайті фірми.

Морська вода є в сто разів більш ефективним провідником електрики, ніж прісна. Теоретично цього достатньо, щоб спорудити з неї примітивну антену для прийому і передачі радіохвиль.

Однак фактично морська вода поступається металам у провідності приблизно в мільйон разів.

Це не завадило японської компанії Mitsubishi провести розрахунки з оптимального діаметру струменя води, що подається під тиском до сопла антени, і сконструювати систему SeaAerial.

Її коефіцієнт корисної дії становить близько 70 відсотків. В ході випробувань невелика модель Sea Aerial успішно зловила телесигнал.

З практичної точки зору новий винахід буде вирішувати серйозні завдання. Інженери Mitsubishi вказують на те, що низькочастотні сигнали, за допомогою яких зв'язуються один з одним військові кораблі і підводні човни, вимагають дуже масштабних антен, які можуть досягати декількох десятків метрів у висоту.

Оскільки у відкритому морі зводити такі конструкції з бетону та металу вкрай складно, їх могли б замінити споруди з водних струменів, наголошується в прес-релізі

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення