Єврокомісія висунула Україні 5 додаткових вимог для скасування віз

 РБК-Україна

Європейська комісія висунула Україні п'ять додаткових вимог для введення безвізового режиму з Європейським Союзом. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Єврокомісії.

Зокрема, мова про вимогу виправити "прогалини" у запуску і роботі антикорупційних органів. Так, у Єврокомісії вважають, що Національне антикорупційне бюро не може повноцінно функціонувати без Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Також Єврокомісія рекомендує удосконалити законодавство з питань роботи Антикорупційного бюро та Антикорупційної прокуратури, щоб забезпечити прозорість і незалежність призначення і звільнення керівників цих відомств. Єврокомісія відзначає "прогрес у запуску ще одного антикорупційного відомства" - Нацагентства із запобігання корупції. Разом з тим, наголошується, що закони про арешт і спецконфіскацію майна корупціонерів, які Верховна Рада ухвалила 9 листопада, "суттєво обмежують роботу Агентства з розшуку та управління активами".

На закінчення пункту 2.3.1.3 "Запобігання та боротьба з корупцією" Єврокомісія рекомендує:

1. До кінця першого кварталу 2016 року повністю запустити роботу Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури;

2. До кінця першого кварталу 2016 року забезпечити незалежну роботу Антикорупційної прокуратури, в тому числі шляхом внесення змін до закону "Про прокуратуру", які б гарантували незалежність відбору та звільнення керівництва відомства;

3. До кінця першого кварталу 2016 року запустити роботу Нацагентства із запобігання корупції;

4. Ухвалити (змінити - ред.) законодавство у сфері арешту і спецконфіскації;

5. Передбачити у державному бюджеті кошти на нормальне функціонування антикорупційних органів, у тому числі Антикорупційного бюро.

Нагадаємо, раніше Європейська комісія рекомендувала Раді ЄС надати Україні безвізовий режим.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення