ЮНЕСКО відмовляється визнавати Херсонес російським

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) не визнає відповідальність Росії за музей-заповідник Херсонес Таврійський у анексованому Криму. Про це заявила постійний представник РФ при ЮНЕСКО Елєонора Мітрофанова, передає «Інтерфакс».

«На сьогоднішній день ЮНЕСКО не визнає. Було голосування в ООН, що поки Крим не визнано російським в міжнародно-правовому розумінні цього питання», – сказала Мітрофанова в ході відеомосту Москва-Париж.У російському департаменті відзначили, що нинішній директор Херсонеса регулярно відправляє ЮНЕСКО звіти.

Нагадаємо, 1 серпня 2015 року президент Росії Володимир Путін вирішив включити Херсонес Таврійський до списку культурної спадщини народів Росії. На наступний день в Мінкульті України заявили, що рішення Путіна не мають ніякої сили. Заповідник є музейною і науково-дослідною установою, експозиція якого відображає дві історичні епохи – античний Херсонес і середньовічний Херсон.

До складу музею входять стародавнє городище, ділянки унікальної сільської території міста, а також середньовічні фортеці Чембало і Каламита.

У 2013 році об'єкт «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення