Кабмін ввів надзвичайний стан в енергетиці

 Лівий берег

Режим НС діятиме протягом місяцяКабінет Міністрів ухвалив рішення знову ввести тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії. Відповідне розпорядження опубліковано на офіційному сайті уряду.

Цей режим дає можливість Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) оперативно впливати на ринок в умовах гострого дефіциту енергоресурсів в опалювальний сезон.

Зокрема, НКРЕКУ може встановлювати додаткові платежі енергокомпаніям, коригувати тарифи на електроенергію та інвестиційні програми компаній. Також Нацкомісія може змінювати алгоритм розподілу коштів на оптовому ринку електроенергії.

Крім того, згідно з розпорядженням, національна енергетична компанія "Укренерго", за погодженням з Міненерго, має визначити допустимий рівень зниження резерву енергогенерувальних потужностей, встановити вимоги щодо графіків та обсягів виробництва електричної енергії окремими енергогенерувальними компаніями, встановити тимчасові обмеження виробництва електричної енергії, зокрема виробникам з альтернативних джерел енергії, забезпечити дотримання встановлених лімітів потужності, а також забезпечити контроль за виконанням завдань з обмеження споживання електричної енергії та потужності

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення