Канада втратила найкращі уми академічної спільноти в катастрофі літака МАУ - Reuters

В результаті аварії в Ірані літака "Міжнародних авіаліній України" загинули десятки професорів і дослідників з кампусів по всій Канаді, залишивши хворобливу дірку в канадському науковому співтоваристві, повідомляє УНН із посиланням на статтю агентства Reuters.

"Це неймовірна втрата", - сказала професор соціології в Університеті Торонто Неда Магбулех, яка вивчає іранську міграцію через США і Канаду.

У катастрофі загинули чотири студенти Університету Торонто.

"Люди, яких ми втратили в літаку, дійсно представляли найрозумніших молодих дослідників у всьому світі", - сказала Магбуле.

Багато із загиблих були висококваліфікованими ірансько-канадськими фахівцями, деякі з яких навчалися разом в Тегеранському університеті Шаріфа. За даними імміграційного управління Канади, з 2016 по 2018 рік кількість іранських іноземних студентів в Канаді збільшилася більш ніж в два рази.

Багато іранців продовжили навчання в Канаді після посилення політики США щодо Ірану в 2017 році.

Університет Едмонтона в Альберті втратив 10 викладачів, аспірантів і випускників, заявив президент установи. Інші жертви були пов'язані з університетами Квебека, Онтаріо, Нової Шотландії та Британської Колумбії.

Так, за словами студентів і шкільних адміністраторів, серед загиблих були наставники та лідери в своїх областях. Професор Університету Альберти Мойган Данешманд працював в Канаді на кафедрі радіочастотних мікросистем. Інші були дослідниками гібридних електромобілів, машинобудування та обчислювальної техніки, а також досліджень корінних народів.

Молодята Араш Пурзарабі, 26 років, і Пунех Гордж, 25 років, були аспірантами з інформатики в Університеті Альберти та поїхали до Ірану на своє весілля.

Пурзарабі був срібним призером Національної олімпіади з інформатики, а пара навчалася по престижній інженерній програмі університету Шаріфа.

"У кампусах по всій країні, від узбережжя до узбережжя, панує непереборне відчуття печалі. Там будуть порожні стільці", - сказав президент асоціації "Universities Canada" Пол Девідсон, який представляє 95 університетів в Оттаві.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення