Катування населення на окупованій Луганщині: в Україні відкрили провадження за доповіддю ООН

Прокуратура на Луганщині відкрила кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням, поєднаного з катуванням, на окупованих територіях, що були задокументовані в звіті ООН. Про це повідомляють "Надзвичайні новини", посилаючись на Офіс Генерального Прокурора.

“Луганська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням, поєднаного з катуванням, з боку окупаційної адміністрації Російської Федерації (ч. 1 ст. 438 КК України). Грубі порушення норм міжнародного гуманітарного права у сфері захисту прав людини встановлено прокурорами управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Луганській області та в умовах збройного конфлікту, за результатами опрацювання доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини “Щодо ситуації з правами людини в Україні”, — зазначили в пресслужбі.

У прокуратурі нагадали, що, за наданими матеріалами, представники “міністерства державної безпеки” та “міністерства внутрішніх справ” так званої “ЛНР”, що контролюються окупаційною адміністрацією РФ, незаконно затримують громадян та, утримуючи у підвалах, змушують зізнаватися у “шпигунстві” на користь України й “співпраці” з СБУ.

“Цивільне населення піддають тортурам та катуванню, застосовують фізичну силу та сексуальне насильство, використовують електричний струм та методи удушення газом. Затриманих позбавляють їжі та доступу до туалету. Для залякування людей учасники воєнізованих формувань погрожують фізичною розправою. На даний час встановлено мешканців міста Луганська та області, які постраждали від протиправних дій представників окупаційної адміністрації РФ”, — повідомили в ОГП.

Здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчим 3 управління ГУ Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях.

В ОГП зазначили, що максимальне покарання за вказане кримінальне правопорушення — 12 років позбавлення волі.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення