Керівництво ЧАЕС запідозрили у відмиванні грошей

 Ліга. Новини

Поліція підозрює чиновників з керівництва ДСП Чорнобильська АЕС в махінаціях з радіоактивним ломом на станції. Про це свідчить постанова Печерського районного суду від 15 червня, опублікована на сайті Єдиного держреєстру.

В даний час ведеться розслідування організації незаконного перерахування державних коштів за демонтаж металоконструкцій станції, який насправді не виконується, а також подальшу його реалізацію за заниженими цінами.

За даними реєстру, було встановлено, що з 2012 року і досі проводилися тендери із закупівлі робіт з демонтажу, переробку, звільнення від регулюючого контролю обладнання та конструкцій ЧАЕС, учасниками та переможцями яких були ТОВ Промметбуд, ТОВ "Метресурс" і ТОВ " Метал-сервіс плюс". З цими компаніями укладалися договори про виконання робіт і надання послуг, частина з яких не виконувалася. Далі лом реалізовувався за заниженими цінами, зазначає джерело.

Грошові кошти легалізувалися шляхом перерахування їх на рахунки Свято-Іллінської Єпархії УПЦ в м. Славутичі. Після цього гроші йшли на рахунки іноземних компаній, одна з яких - естонська компанія Мacte Gzu Ou.

Як з'ясували слідчі, в період з 2013 по 2015 року включно посадові особи ДСП ЧАЕС за нібито виконані послуги, а також закупівлю товарів перевели більш 17,87 млн гривень на підприємства з ознаками фіктивності. Чиновники привласнювали і частину міжнародної допомоги, виділеної на придбання будматеріалів і техніки.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення