Керівництво "Укргазвидобування" віддали російським спецслужбам, – Головко

 Канал 24

Топ-менеджмент ДП "Укргазвидобування", сформований з колишніх співробітників російських нафтових компаній, працює в інтересах російських спецслужб. Про це сьогодні на брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат Михайло Головко.

За словами парламентаря, діяльність "російської команди" глави держкомпанії Олега Прохоренка загрожує економічній та інформаційній безпеці країни, а також ставить під загрозу державну таємницю, яка може бути передана державі-агресору, повідомляють Українські новини.

"Ми бачимо знищення української газодобувної галузі представниками Російської Федерації, які працюють в інтересах країни-агресора", – заявив Головко.

Він пояснив, що глава правління української газодобувної компанії Прохоренко провів "радикальне" оновлення топ-менеджменту, і тепер у складі нового керівництва є колишні співробітники державних компаній Російської Федерації, причому багато хто з них досі мають російське громадянство.

На думку нардепа, діяльність цих людей "спрямована проти основ національної безпеки України і є всі підстави стверджувати, що люди, яких Прохоренко привів в "Укргазвидобування", зловживаючи своїм службовим становищем, займаються розкраданням державних коштів.

"Всі ці новопризначені працівники, оновленого Прохоренком менеджменту ПАТ "Укргазвидобування" – колишні працівники "Роснефти" і ТНК, які разом працювали багато років.

Зараз вони працюють в Україні і можуть надавати послуги спецслужбам Росії, і фактично допомагати ворожій країні вести війну проти України", – зазначив Головко.

Зокрема, депутат вимагає перевірити громадянство керівника напряму закупівель товарів і послуг ПАТ "Укргазвидобування" Андрія Токаря, начальника управління із закупівель товарів і послуг Андрія Глибоцького, директора з питань безпеки Григорія Супруна, радника голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Андрія Хоменка, а також директора по формуванню методології закупівель НАК "Нафтогаз Україна" Романа Белягі. Саме Беляга, на думку Головка, здійснює "тіньове керівництво" газодобувною компанією.

Парламентар додав, що всі названі чиновники, в тому числі і главу правління "Укргазвидобування" Прохоренко, тісно співпрацюють з громадянином Російської Федерації Олександром Клімовим, який віддає розпорядження своїм спільникам.

"Українська газовидобувна галузь опинилася під контролем спецслужб Російської Федерації", – зазначив Головко.

Він також наголосив, що Прохоренко незаконно встановив собі зарплату в розмірі 400 тисяч гривень, що також повинно бути предметом розслідування правоохоронців.

За словами нардепа, відповідне депутатське звернення він уже направив на адресу глави СБУ Василя Грицака, генпрокурора Віктора Шокіна і керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Нагадаємо, раніше ЗМІ оприлюднили листування керівництва ПАТ "Укргазвидобування" з директором по формуванню методології закупівель підприємствами сфери корпоративного управління НАК "Нафтогаз України" Романом Белягою, в якому високопоставлені чиновники обговорювали підготовку тендерів під конкретного учасника, а також російську посвідку на проживання одного з керівників УГД.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення