Киянка отримала опіки, розмовляючи по мобільному

 Обозреватель

У Києві жінка отримала серйозні опіки, коли розмовляла по мобільному телефону, підключеному до зарядного пристрою.

Мобільним телефонам приписують такі неприємні прояви, як вибух акумулятора і притягання блискавки. Ще про один "гріх" пристрою зв'язку розповіли лікарі опікового центру. Буквально в четвер, 21 січня, у лікарню доставили 27-річну пацієнтку, яка розповіла, що отримала опіки, розмовляючи по мобільнику, який був підключений до електромережі.

"Постраждала отримала загальну електротравму й опіки лівої кінцівки і тулуба", - розповіли медики.

В Інституті електроніки та зв'язку НАН України розповіли, що людина не може отримати опіки від телефону, який заряджається, оскільки в блоці живлення, підключеному до мережі, напруга 220 вольт перетвориться на виході в 5-12 вольт (залежно від телефону ), яке є безпечною для дорослого і дитини. Якщо ж у мережі виникають перебої, то згорить блок живлення, а людина травми не отримає.

"Можливо, що постраждала в цей момент доторкнулася до зарядного пристрою або торкнулася вологими пальцями розетки, коли заряджала телефон", - припустили фахівці інституту.

Що стосується вибуху акумуляторів в телефонах, то це іноді трапляється. Причина тому - різкий нагрів акумулятора, який відбувається через коротке замикання. У кожній батареї є роздільник, що відокремлює позитивний і негативний електроди. Якщо в цьому шарі відбувається розрив і електроди стикаються, батарея дуже швидко нагрівається, що призводить до займання електроліту.

Твердження, що в мобілки вдаряє блискавка, також мають під собою підстави, оскільки телефони є джерелом електромагнітного випромінювання, яке і "залучає" електричні розряди. Тому рятувальники радять під час грози не розмовляти по мобільному телефону.

Наведемо декілька найгучніших випадків вибуху акумулятора в мобільному телефоні.

У 2005 році в США мобільник вибухнув у кишені брюк свого 10-річного власника. Хлопчик отримав опіки ніг і пахової ділянки.

У 2007 році в Каліфорнії телефон вибухнув у кишені у чоловіка. Той отримав опіки 2-го і 3-го ступеня.

У 2008 році в Гані через несправність у мобільному телефоні загинув його власник. Пристрій вибухнув під час зарядки, коли на телефон надійшов дзвінок.

У 2011 році в Китаї також під час зарядки в руках у власника вибухнув мобільний телефон. Хлопець отримав опік руки.

У березні 2013 року в Таїланді під час розмови вибухнув iPhone 5. Його власник травм не отримав, адже встиг кинути пристрій на підлогу, коли він задимівся.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення