КНДР загрожувала офісу ООН в Сеулі

 ТАСС

Офіс ООН в Сеулі, в завдання якого входить відстеження порушень прав людини в КНДР, отримував погрози від влади і ЗМІ КНДР. З таким твердженням виступив у четвер на засіданні Ради Безпеки всесвітньої організації Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.

"Я хочу висловити занепокоєння з приводу погроз, які надходили від влади і ЗМІ КНДР на адресу офісу Управління верховного комісара ООН з прав людини в Сеулі, коли він почав роботу. Я підкреслюю, що абсолютно неприпустимо, коли держава-член (ООН) виступає з погрозами на адресу представництва ООН та її працівників.

Я сподіваюся, що цього не повториться", - сказав він. Офіс Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) був відкритий у столиці Південної Кореї в червні цього року. За словами аль-Хусейна, співробітники представництва почали збір свідчень перебіжчиків з КНДР, а з деякими з них він зустрівся особисто в ході візиту до Сеул.

Як повідомив верховний комісар, перебіжчики розповідали про "нелюдські умови утримання" у таборах для політичних в'язнів в КНДР, а також жорстоке поводження з підозрюваними "на ранніх стадіях кримінальних розглядів", в тому числі тортури. Аль-Хусейн також вказав на важку ситуацію з продовольством в країні, хоча обстановка і покращилася в порівнянні з "масовим голодом", який спостерігався у минулому. Крім того, він звернув увагу на дискримінацію і насильство, яким піддаються жінки в КНДР.

Зейд Раад аль-Хусейн заявив, що "організований характер" здійснюються в КНДР грубих порушень прав людини "представляє загрозу міжнародному миру та безпеки", а також виступив за передачу ситуації в країні на розгляд Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі. При цьому він зазначив, що Пхеньян робить кроки у напрямку співпраці з світовим співтовариством у галузі прав людини.

Верховний комісар ООН вітав запрошення влади КНДР відвідати країну і повідомив, що його офіс вивчає таку можливість. РБ ООН провів у четвер засідання щодо ситуації у галузі прав людини, незважаючи на протидію Росії, Китаю, Анголи і Венесуели. В ході процедурного голосування більшість країн-членів Радбезу виказали "за" обговорення цього питання. Виступаючи на зустрічі, заступник генсека ООН з політичних питань Джеффрі Фелтман закликав міжнародне співтовариство знайти "дієвий спосіб" для реагування на серйозні побоювання щодо ситуації з правами людини в КНДР.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення