Коломойський розповів, куди зникли мільярди з «ПриватБанку»

 Mail.ru

За словами Ігоря Коломойського, ці операції проходили під повним контролем і заступника голови НБУ Катерини Рожкової.

Колишній акціонер «ПриватБанку» Ігор Коломойський прокоментував розслідування ЗМІ, в якому стверджувалося, що незадовго до націоналізації в грудні 2016 року з банку були виведені 110 мільярдів гривень на рахунки фірм-пустушок. Про це він заявив в коментарі ТСН

Після виходу програми я спробував зв'язатися зі знайомим журналістом "Схем", Михайлом Ткачем, але не додзвонився. Тому хочу уточнити декілька деталей... З розслідування незрозуміло, куди і кому пішли 110 млрд гривень кредитів, виданих "ПриватБанком". Так ось, ці гроші з банку не йшли. У рамках реструктуризації кредитного портфеля їх видали компаніям, які погасили кредити попередніх позичальників. Тобто, гроші залишилися в банку», — зазначив Коломойський.

"І ще один важливий нюанс, 3 жовтня в "ПриватБанк" прийшли 30 співробітників НБУ, на додачу до куратора, який там був і до цього, і компанії, про яких ідеться у розслідуванні, вибирав Нацбанк. Тобто, другий етап докапіталізації "Привату" проходив за участю та пыд контролем керівництва НБУ і особисто пані Рожкової. Тоді ж у "ПриватБанку" були і представники Ernst&Yong, які готували документ, на який посилаються журналісти. Все інше в інтерв'ю, в принципі, читаємо», — сказав він.

Нагадаємо, що в своєму розслідуванні журналісти «Схем» посилаються на проект доповіді аналітиків з Ernst&Young про фінансовий стан «ПриватБанку» незадовго до націоналізації.

Згідно з документом, аудитори перевірили найбільших позичальників і виявили: на 1 квітня 2015 ризик неповернення кредитів вимірювався в сумі понад 82 мільярдів гривень, а вже станом на 1 жовтня 2016 цифра збільшилася до 139 млрд гривень. Згідно з документом, йдеться у розслідуванні, «ПриватБанк» провів реструктуризацію кредитного портфеля: заборгованість 170 попередніх позичальників була перекладена більш ніж на 30 нових, які стали винні банку понад 110 млрд гривень.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення