Коломойському загрожує до п'яти років в'язниці – Гонтарева

 СЕГОДНЯ

Діяльність ККС-власників націоналізованого ПриватБанку може бути розслідувана в рамках кримінальних проваджень. Це може статися, якщо узгоджений з Міжнародним валютним фондом (МВФ) аудит покаже серйозні порушення, що призвели до банкрутства "Привату", заявила глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева в інтерв'ю Reuters.

За словами Гонтаревої, до кінця першого півріччя пройде перевірка здатності компаній-позичальників "Привату" погасітьсвоі кредити в найближчі 5-10 років.

"Якщо цього не відбувається, то було доведення банку до банкрутства. Це питання правоохоронних органів, будуть подані позови", – сказала Гонтарева.

Аудит проводить міжнародна компанія Erst&Young, перевірка почалася в січні 2017 року.

Як відомо, кримінальна стаття за доведення банку до банкрутства з'явилася в Україні в 2015 році. Відповідно до закону, покарання за такий злочин становить до п'яти років в'язниці.

ПриватБанк був націоналізований в грудні 2016 року. Вся процедура зайняла 72 години. Власником фінустанови тепер є держава в особі Міністерства фінансів.

До націоналізації ПриватБанк належав Ігорю Коломойському (майже 50% акцій) і Геннадію Боголюбову (трохи менше 42%).

За словами Гонтаревої, у неї не було контактів з колишніми акціонерами після націоналізації фінустанови.

Прийняте рішення в НБУ і Кабміні пояснили необхідністю, оскільки банк перебував у складному становищі – зокрема через високу частку кредитів, виданих пов'язаним особам. У свою чергу, екс-власник банку Ігор Коломойський вважає, що ПриватБанк став жертвою свавілля.

У той же час, банк планують через кілька років повернути в приватні руки. На думку глави НБУ Валерії Гонтаревої, "Приват" можуть продати через три-чотири роки

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення