Корабель, який принизив Путіна: що відомо про есмінець США, який прибув в Україну

 Обозреватель

Вранці, 8 липня, в порт Одеси зайшов американський ракетний есмінець USS Porter DDG 78. Корабель прибув для участі у щорічних міжнародних військового-морських навчаннях Sea Breeze. Цей есмінець недарма вважається гордістю американського флоту.

Подвиги у Сирії

Корабель має вражаючі бойові можливості, а його команда чудово проявила себе під час бойових дій у Сирії.

Відомо, що у квітні 2017 року USS Porter (DDG-78), разом із USS Ross (DDG-78), завдали удару крилатими ракетами по цілях на авіабазі Еш-Шайрат у Сирії. При цьому вони знищили військові літаки Башара Асада і логістичне обладнання. За це екіпаж есмінця отримав подяку від Дональда Трампа.

Цікаво, що за оборону авіабази в Еш-Шайраті з повітря відповідали хвалені ППО Росії С-400. Але захистити сирійців від американських ракет їм не вдалося.

Командує жінка

Командиром есмінця є жінка Андріе Слоу. Вона була призначена на цю посаду в лютому 2016 року і, схоже, чудово виконує свої обов'язки. Крім відмінного виконання завдання у Сирії, корабель під її керівництвом отримав звання кращого корабля Атлантичного флоту 2016 року і блискуче виступив під час цілої низки інших великомасштабних навчань.

Як USS Porter бомбив базу Асада

Технічні характеристики

Водотоннажність есмінця USS Porter (DDG-78) складає 6783 довгих тонни, довжина - майже 154 метри. Екіпаж складається з 337 осіб, серед них 23 офіцери.

Головна зброя есмінця - 90 пускових ракетних установок, які можуть стріляти як зенітними, так і протичовновими ракетами. Востаннє USS Porter модернізували у 2013 році. Тоді на нього встановили американські зенітні керовані ракети RIM-161 Standard Missile 3 (SM-3), які призначені для знищення балістичних ракет і боєголовок на заатмосферних висотах.

Есмінець пробуде в Україні до 21 липня, а потім вирушить на свою базу у Портленді (США)

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення