Коронавірус може спричинити сім видів висипань: як вони виглядають

 Известия

Коронавірус (COVID-19) може провокувати в заражених людей появу семи різних патологій шкіри. Про це заявила доцентка кафедри шкірних та венеричних хвороб факультету підвищення кваліфікації медичних працівників РУДН Ольга Жукова.

  • Перша група – це ангіїт шкіри (запалення стінок судин, які проявляються як пухирі, геморагічні плями різної величини, запальні вузлики й бляшки). Вони зумовлені безпосередньо коронавірусною інфекцією, на тлі якої відбувається ураження стінок дрібних судин дерми імунними комплексами, що циркулюють у крові.
  • Друга група – папуло-везикульозні висипання. Такі ураження завжди характеризуються гострими клінічними симптомами, зазвичай вони щільно покривають все тіло. Яскравим прикладом можуть бути прищі під час вітрянки. В разі коронавірусу це більше схоже на пітницю, що виникає на тлі високої температури з багатоденним підвищеним потовиділенням у пацієнтів.
  • До третьої категорії шкірних проявів належать рожевий лишай і папуло-сквамозні висипання (запальні захворювання шкіри, що характеризуються червоними або рожевими папулами та бляшками, вкритими лусочками.
  • До четвертої категорії вчені внесли короподібні висипання, а до п'ятої – токсидермії. Ці висипання безпосередньо не пов'язані з коронавірусною інфекцією. Вони виникають внаслідок індивідуальної непереносимості пацієнтами певних лікарських препаратів.
  • У шосту групу шкірних проявів коронавірусу потрапила кропив'янка – в деяких випадках вона може бути передвісником початку COVID-19. До останньої сьомої категорії можна віднести трофічні зміни тканин обличчя, які виникають у пацієнтів на ШВЛ через тривале лежання на животі.

Однак деякі лікарі вважають, що проблеми зі шкірою у заражених коронавірусом можуть виникати не через хворобу, а через алергію на деякі ліки.

Нагадаємо, станом на 29 травня, в Україні зафіксовано 22 811 випадків коронавірусу (COVID-19).

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення