Коронавірус викликає інсульти у здорових людей

Чим більше випадків захворювання, тим більше різних варіацій наслідків і супутніх симптомів. Так, серед безлічі випадків зараження коронавірусом лікарі все частіше почали діагностувати інсульти в абсолютно здорових людей, які страждають від коронавіруса. Про це пише Vox.

У звіті від 28 квітня New England Journal of Medicine докладно описані випадки п'яти осіб у віці від 33 до 49 років у Нью-Йорку, які перенесли інсульт і згодом отримали позитивний результат на Covid-19. У всіх з них були інсульти до появи інших тяжких симптомів вірусу. Лікарі відзначають, що від 33 до 49 років припадає дуже мало інсультів і звинувачують в їх появі коронавірус. При цьому загальна кількість інсультів з моменту оголошення пандемії серед людей до 50 років збільшилася в сім разів.

У багатьох пацієнтів з'являються тромби в легенях, зменшуючи кількість кисню. Майже кожен пацієнт, у якого були гематологічні проблеми за останні півтора місяця, мав Covid-19.

"Я - гематолог, і це безпрецедентно. Це не схоже на хворобу, яку ми бачили раніше", - говорить Джеффрі Лоуренс з Медичного коледжу Weill Cornell з більш ніж 30-річною практикою.

Лікарі та дослідники поспішають з'ясувати, чому це відбувається і як лікувати такі випадки розвитку захворювання. Вчені додали утворення тромбів та інсульти до списку потенційних симптомів, які можуть з'являтися у деяких людей з COVID-19 на ранніх стадіях.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення