Кожен п'ятий український підліток вживає алкоголь раз у три дні

УНН

Кожен п'ятий (20,3%) український підліток вживає алкоголь раз у три-п'ять днів. Такі дані дослідження оприлюднив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ)

Зазначається, що частіше, ніж раз на тиждень, вживають алкоголь 17,8% української молоді.

Також повідомляється, що 61,9% української молоді вживає алкоголь раз на місяць.

Досвід вживання алкогольних напоїв хоча б раз у житті мають 39,4% школярів. Серед 10-річних цей показник становить 13,6%, серед 17-річних - 61,9%.

"За даними цьогорічного дослідження можна бачити, що вживання спиртних напоїв залишається досить поширеним серед учнів закладів загальної середньої освіти України", - йдеться у дослідженні.

Соціологічне опитування було проведено Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка спільно з ЮНІСЕФ у 2018 році у 287 навчальних закладах, де було опитано понад 13 тисяч респондентів.

Опитування охопило учнів 5–11-х класів закладів загальної середньої освіти; 1-го, 2-го курсів закладів професійно-технічної освіти (ЗПТО) та студентів закладів фахової передвищої освіти (ЗФПО) (на базі 9-річної освіти), які представляють дітей та молодь 10–17 років, що навчається.

Як повідомлялося, за даними ESPAD, кожен п'ятий український підліток вживає алкоголь у себе вдома, а кожен 10-й - викурив свою першу сигарету у 14 років.

З метою захистити українську молодь від доступних алкоголю і тютюну, депутати внесли у парламент законопроект №9065.

Документ, серед іншого, передбачає кримінальну відповідальність за втягнення неповнолітніх у пияцтво, а також пропонує заборонити продаж алкоголю і сигарет у районі шкільних установ.

Ініціатором проекту ЗУ виступив депутат Андрій Павелко, який закликав своїх колег по парламенту підтримати посилення відповідальності за продаж сигарет та алкоголю дітям.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook
загрузка...
загрузка...

Більше новин