"Кримнашисти" влаштували бунт на окупованому півострові

 Апостроф

Близько 250 мешканців анексованого Гурзуфа (Крим) влаштували мітинг проти включення в межі дитячого табору "Артек" житлового масиву, в якому проживають близько 1,5 тис. осіб.

"Формально Аксьонов закон не порушив, бо землі і "Артеку", і селища були державними. Але не проводилося жодних публічних слухань. Власником землі "Артека" зараз є Російська Федерація. У багатьох людей розташовані на ній будинки і квартири приватизовані, але земля не приватизована, і тепер нас викидають звідти. "Артеку" передали землю разом з людьми, котрі її населяють, чиї предки жили там не тільки до заснування табору, але і до створення Радянського Союзу". За його словами, на місці житлового масиву будуватимуться котеджі — будинки і готелі "нібито для працівників "Артеку". Також до складу "Артеку" включили два кладовища, на одному з яких поховання проводилися ще в 2012 році", - сказав один з лідерів руху "Крим Наш" та організатор мітингу Ігор Баришніков

"Артек" збирається закриватися і з моря: на пляжі "Гурівські камені", який ніколи "Артеку" не належав, з жовтня має розпочатися будівництво,— говорить громадський діяч.— Тобто Гурзуфу як курорту прийде кінець — і ми, як його мешканці, категорично заперечуємо проти цього", - додав він.

У свою чергу директор "Артека" Олексій Каспржак заявив журналістам, що "ніяких дій, що порушують права мешканців Гурзуфа, на території табору не відбувається".

"Територія "Артеку" повинна бути замкнутою. В цьому році табір приймає 30 тис. дітей, ми не можемо ризикувати їхньою безпекою і спокоєм батьків. Претензії, висловлені на мітингу, необґрунтовані з точки зору федерального законодавства. Ще два роки тому було оформлено рішення уряду про передачу всіх земель території "Артека" у федеральну власність на підставі даних про майнові права МДЦ "Артек" у попередні періоди. Малоповерхове житло на території "Артека" створювалося як службове, там досі проживають колишні співробітники табору і їхні спадкоємці, які не мають законного права на приватизацію", - сказав Каспржак.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення