Квітневий сніг в Україні: чим це загрожує

 Обозреватель

Збільшення кількості аномальних погодних явищ, зокрема, сильне квітневе похолодання в Україні, є наслідком глобальної зміни клімату; якщо людство не буде вживати необхідних заходів, аномальні явища будуть відбуватися все частіше.

Про це розповіла експерт Національного екологічного центру України Ірина Ставчук.

"І нинішнє похолодання, і те, що клімат стає менш стабільним - прояв глобальних змін клімату. Якщо загалом температура підвищується, то виявляється це таким чином, що збільшується кількість аномальних погодних явищ - або дуже тепла зима, або, навпаки, дуже холодна. Те ж саме щодо літа: воно може бути дуже холодним, дуже жарким, дуже дощовим", - пояснила вона.

За словами експерта, сьогоднішні зміни клімату все ще оборотні. "Нині температура Землі піднялася на 1-1.2 градуси. Вчені кажуть, що наслідки будуть критичними, коли температура підніметься вище 1.5-2 градусів. На жаль, тоді буде дуже складно повернути все назад", - пояснила вона.

"У нас залишилося не так багато років, щоб запобігти незворотні зміни клімату. Нинішнє покоління людей може запобігти їх або побачити всі негативні наслідки незворотного процесу", - розповіла еколог.

Відповідаючи на запитання, які заходи необхідно вживати, Ставчук сказала: "Потрібно максимально берегти енергію і відмовлятися від викопних видів палива - нафти, газу, вугілля. На рівні державної політики необхідно робити все, щоб поступово переходити на поновлювані джерела енергії. У нас в Україні для цього є всі умови, є "зелений тариф", який дозволяє компаніям і окремим домогосподарствам продавати електроенергію, вироблену таким чином".

Також нинішнє різке квітневе похолодання в Україні еколог не стала називати чимось екстремальним. Вона нагадала про те, що подібні явища вже не раз спостерігалися в Україні. "Але в цілому клімат стає менш стабільним і погода менш стабільниою. Це несе негативні наслідки, в першу чергу, для сільського господарства, для якого дуже важливі постійні кліматичні умови. Подібні перепади сильно знижують врожайність. Коли мова йде про урагани, повені та інші природні явища, які призводять до руйнування інфраструктури, це несе великий економічний збиток", - сказала Ставчук.

Вона також попередила про те, що в міру зміни клімату природних катаклізмів буде ставати все більше; буде зростати і їхня інтенсивність.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення