Лікар попередила про другу хвилю COVID-19 в Україні

 Україна 24

В Україні після послаблення карантину можлива друга хвиля коронавірусу. Її поява залежить від дотримання соціальної дистанції, скупченості населення, від того, які заходи буде проводити уряд. Таку думку висловила завкафедрою епідеміології Харківського медуніверситету Тетяна Чумаченко.

За її словами, епідемічний потенціал вірусу на сьогодні не знизився.

"У нас все населення чутливе до вірусу, практично всі, за винятком 20 000 людей, що перехворіли. Ймовірність того, що зустріч зараженого і чутливого відбудеться, висока. Це залежить від соціальної дистанції, скупченості населення, від того, які заходи буде проводити уряд. Епідемічний потенціал вірусу на сьогодні не знизився, вірус знайшов в людині господаря для свого існування. Він дуже добре себе почуває, і очікувати, що вірулентність знизиться, не потрібно. Вірулентність буде рости, а отже, захворювання не піде", – сказала вона.

Епідеміолог зазначила, що також ситуація залежить від інших країн, які відкрили курортний сезон, це означає, що висока ймовірність зустрічі з новими джерелами інфекції та завезення її в країну. Лікарка додала, що основний спосіб поширення вірусу – аерозольний, людина видихає збудник при чханні, кашлі, розмові, крику.

"Вірус виділяється в зовнішнє середовище і потрапляє в сприятливі умови, за 3 секунди він може потрапити в сприйнятливий організм. Якщо людина чхнула – це може бути 3-5 метрів, а не тільки 1,5. Попри те, що карантин триває, люди перестали носити маски, збираються групами. Це неприпустимо", – сказала лікар.
загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення