Лікарі висунули несподівану версію глухоти Бетховена

Італійські лікарі припустили, що німецький композитор Людвіг ван Бетховен міг втратити слух через отруєння свинцем. Про це повідомляє Knife.media.

Вчені з Падуанського університету послалися на випадок 64-річної пацієнтки, яка звернулася до лікарів зі скаргами на біль в животі, загальну слабкість і втрату слуху. Її симптоми збігалися з тими, від яких страждав Бетховен. Спочатку у жінки, як і у композитора, розвинувся тиннитус - запалення середнього вуха, яке призводить до постійного дзвону у вухах. А потім вона практично повністю оглухла.

Нездужання жінки пояснювалося високим вмістом свинцю в організмі: пацієнтка роками готувала на старій сковороді, у якій стерся керамічний шар. Спостерігаючи за станом жінки, лікарі прийшли до висновку, що і хворобу Бетховена можна пояснити отруєнням.

Як припускають лікарі, композитора підвела тяга до вина. За часів Бетховена вино містило велику кількість свинцю. Частково з важкого металу був зроблений і келих, з якого пив Бетховен.

Що стало причиною глухоти Бетховена, до сих пір невідомо. Вчені висували різні гіпотези: тиф, сифіліс, аутоімунні розлади (такі, як системний червоний вовчак) і навіть звичка занурювати голову в холодну воду, щоб не заснути.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення