Лікарів "швидкої" планують скоротити

 Вести.UA

МОЗ зібрався відмовитися від лікарів у бригадах швидкої допомоги, повідомляє сайт "Вісті".

Медики ж у відповідь на нововведення погрожують страйком і прогнозують масові смерті пацієнтів. Лікарів у міністерстві планують замінити парамедиками - фельдшерами без вищої освіти.

Куди подінуть лікарів бригад – незрозуміло. Звучать ідеї перекваліфікувати їх у сімейних лікарів.

"Якщо зважаться на це, ми влаштуємо страйк і підемо до Києва відстоювати свої права, каже голова незалежної профспілки працівників швидкої медичної допомоги Запоріжжя Анатолій Сидоренко. - Вони збираються повністю зламати систему роботи. Зараз головне завдання екстреної медичної допомоги - привезти до пацієнта лікаря. Лікар ставить діагноз і надає першу допомогу. МОЗ пропонує запровадити американський досвід - як можна швидше доставляти пацієнта до лікаря. Але Україна — не США, і у нас зовсім інша ситуація в охороні здоров'я."

В. о. міністра Уляна Супрун вже збирала нараду, на якій обговорювалася реформа екстреної медицини. Вона прихильник введення парамедиків, і, за її задумом, вони повинні замінити лікарів в швидких.

Серед іншого мова йде також про скорочення медичних бригад. Зараз у більшості машин по три-чотири людини: лікар, фельдшер, санітар (не завжди) і водій. Тепер кількість медпрацівників хочуть зменшити до двох - прибрати лікарів, а залишити лише фельдшера і санінструктора - він же водій.

"Вся Європа працює за змішаною системою. Крім парамедиків є спеціалізовані лікарські бригади: кардіологи, психіатри та дитяча реанімація. Неправильно використовувати тільки один елемент їх системи, не враховуючи наші реалії - недофінансування, погані дороги, некваліфіковані кадри. Ризикуємо життям людей. Якщо пацієнти будуть вмирати, що ми скажемо їх рідним? Хлопці, вибачте, не вийшло?" - обурюється голова громадської ради при МОЗ Максим Іонов.

"Перш ніж прибирати лікарів з швидких, потрібно створити комплексні лікарні, які будуть приймати всіх - від інфаркту до ниркової коліки. Тоді бригада парамедиків зможе доставити хворого до приймального відділення, а там його приймуть без зайвих розмов. Зараз ми приїжджаємо, я ставлю діагноз, надаю допомогу і, якщо потрібно, відвожу в лікарню. Причому пацієнта з болем у животі я можу везти в три різні лікарні - урологія, гінекологія, хірургія, - каже київський лікар Інна Дудник.

- А потрібні комплексні стаціонари в кожному районі і налагоджене техзабезпечення в бригадах швидких - кисень, дефібрилятори. Банально - всі розетки в швидких повинні працювати, чого зараз немає."

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення