Лукашенко переговорив із Путіним і привів війська в повну боєготовність

Олександр Лукашенко, який був главою Білорусі п'ять термінів поспіль, провів нову розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, а також привів війська на західних кордонах у повну бойову готовність.

Про це політик заявив 18 серпня на нараді з членами Ради безпеки, передає "БелТА". Лукашенко висловив стурбованість ситуацією, яка складається вздовж західних кордонів країни.

Як стверджує політик, армія Білорусі вимушено реагує на дії західних країн. Він наголосив, що військові частини готові до виконання своїх зобов'язань.

"Ми розгорнули бойові підрозділи нашої армії на західних рубежах і привели їх у повну бойову готовність. Міністр оборони мені доповів, що все це виконано і відповідні частини сьогодні готові до виконання своїх зобов'язань", – сказав він.

"Деякі серед наших громадян розцінили це як нагнітання обстановки. Мовляв, нічого подібного на західних кордонах нашої країни немає. Але думаю, що (вчорашній вечір, особливо ніч) ви переконалися в тому, що тут не нагнітання обстановки, а була точна та правильна реакція. Треба було раніше нам це враховувати і мати на увазі", – заявив Лукашенко.

Політик стверджує, що в країні з'являються проблеми всередині та ззовні, і це нібито скоординовані дії.

Владі, за словами Лукашенка, для наведення порядку в Білорусі довелося задіяти окремі підрозділи сил спеціальних операцій.

Під час розмови з Лукашенком президент Росії повідомив про його переговори з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном із питань, що стосуються ситуації в Білорусі.

Також під час наради з членами Ради безпеки Лукашенко звинуватив опозицію в захопленні влади в країні, назвавши її "нацистами" і пригрозив "остудити деякі гарячі голови".

Він розкритикував пропозиції Координаційної ради з низки напрямків розвитку країни і доручив уряду підготувати висновки про можливі наслідки програми опозиції.

Зі свого боку в раді відреагували на критику Лукашенка і пояснили свою позицію щодо деяких питань, зокрема, щодо дружніх відносин із Росією. Також опозиція відповіла на звинувачення в захопленні влади.

Також колишній білоруський дипломат, ексміністр культури Павло Латушко, напередодні звільнений з поста генерального директора Національного академічного театру імені Янки Купали, уточнив, щоопозиція виступає за дружні відносини і з Росією, і з Євросоюзом.

"Останнім політиком в Білорусі буде той, хто побудує стіну між нами і Росією. Співпраця з Росією – економічне, торговельне відповідає прагматичним інтересам Білорусі, також як і співпраця з Європейським Союзом", – сказав він.

Також він закликав Москву і Брюссель стати гарантами безпеки Координаційної ради опозиції. "Ці гарантії абсолютно необхідні. Тут важлива роль наших сусідів Росії і ЄС, це відповідає й інтересам Москви і Брюсселя. В іншому випадку, якщо координаційну раду не отримає гарантій безпеки, постане питання довіри людей", – сказав Латушко.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення