Масштабне поховання: у Єгипті виявили стародавню гробницю з муміями дітей (фото)

Археологи виявили в Єгипті незайману стародавню гробницю з десятками мумій, в тому числі і дітей. Про це повідомляє BBC.

Таке масштабне поховання виявила група археологів на півдні Єгипту в провінції Асуан. Як встановили, гробниця належить до періоду греко-римського панування (332 року до н.е. - 395 року н.е.).

За словами вчених, гробниця велика і простора - складається з декількох кімнат. Місце поховання повністю видовбано всередині скелі. Щоб потрапити всередину, потрібно спуститися по кам'яних сходах, вхід до яких був замурований кам'яною стіною - за рахунок цього поховання залишилося недоторканим протягом двох тисячоліть.

Як повідомляє єгипетське міністерство у справах старожитностей, з написів усередині гробниці вдалося встановити ім'я "основного" похованого - Тійт, проте в цілому в підземному склепі було виявлено три десятка мумій, в тому числі забальзамованих дитячих тіл.

Тіло самого Тійта було укладено в прикрашений розписом дерев'яний саркофаг, який пізніше розпався на частини. Також поруч були виявили фрагменти іншого саркофага, зібравши які разом, можна прочитати цілий текст зі згадуванням імені покійного, а також заклинання і молитви, звернені до богів Стародавнього Єгипту - Хнума, Сатіс, Анукет і Хапи.

У похоронних камерах археологи знайшли десятки амфор з пахощами і інших жертовних судин з подарунками богам. Поруч з чотирма муміями були розставлені блюдця з їжею.

"Два муміфікованих тіла (по всій видимості, мати і її дитина) були покладені один на одного і укриті розписним картонажем - багатошаровим папірусом, який традиційно використовувався в Стародавньому Єгипті для створення посмертних масок і саркофагів, які повторюють контури тіла. Ще кілька дітей були поховані окремо , в прилеглій бічній галереї", - йдеться в повідомленні.

За словами італійського професора Патриції Пьячентіні, яка керує розкопками, серед всіх артефактів найкраще збереглися носилки, на яких в гробницю спускали тіла. Вони зроблені з двох пальмових жердин, між якими натягнута розписна тканина.

Біля входу в основну камеру стояло кілька ємностей із дьогтем, який використовувався для бальзамування, і готовий до розпису, але ще не розфарбований картонаж, а також масляна лампа.

Ліворуч і праворуч від входу були знайдені численні фрагменти посмертних масок і прекрасно збереглася статуетка Ба - птиці з людським обличчям, яка уособлює душу покійного.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення