Меморіал Холокосту в Брюсселі закрили з міркувань безпеки - ЗМІ

 Lenta.ru

Відвідування меморіалу жертв Голокосту в Брюсселі тимчасово припинено з міркувань безпеки і у зв'язку з неврегульованістю ситуації з його новим зберігачем, повідомила в п'ятницю газета La Derniere Heure.

Меморіал знаходиться в столичному кварталі Андерлехт, де проживає значна кількість вихідців з арабських країн. Монумент єврейським мученикам в Бельгії неодноразово піддавався актам вандалізму.

У вересні 2015 році невідомі закидали камінням групу відвідувачів меморіалу, на кам'яному барельєфі якого вибиті імена понад 24 тисяч чоловіків, жінок і дітей, депортованих в Освенцим під час Другої світової війни.

За словами де-факто охоронця меморіалу Шарля Хельхольца, після нападу у травні 2014 року на Єврейський музей в Брюсселі, коли загинули двоє туристів і двоє його працівників, меморіалу в Андерлехті потрібна охорона у вигляді постійної присутності поліцейських або військових в години його відвідин.

Хельхольц поскаржився також на сформовану правову невизначеність зі своїм статусом: після кончини колишнього зберігача меморіалу він досі не був офіційно затверджений його наступником.

У результаті Хельхольц не має юридичного права займатися, зокрема, питаннями страхових виплат у разі загрози безпеці відвідувачів меморіалу.

У 2004 році єврейське населення Бельгії становило близько 32 тисяч чоловік, що проживають, головним чином, у Брюсселі та Антверпені.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення