Метеорологи приголомшили погодою на літо в Україні

 Апостроф

Погода в Україні влітку буде дивувати українців ледь не кожен день. Якщо на самому початку літа прийде спека, то далі - різкий спад температури. А ось опади будуть атакувати Україну влітку 2020-го рідко, але влучно.

У перші дні червня в Україні встановиться спекотна погода - +26 +30 градусів. Але вже 3-4 числа погода зіпсується - на півночі +20, в інших регіонах трохи вище - від +21 до +25 градусів. А з 5 червня похолоднішає ще більше - до +13+15 на півночі і в центрі.

Заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Інституту гідрометеорології, Вазіра Мартазінова, заявила, що особливих аномалій цього літа не буде, але тепло і прохолода будуть чергуватися весь сезон. Це пов'язано з активною циркуляцією на великих висотах, чого раніше метеорологи не спостерігали.

"Температури зараз нестійкі: тиждень прохолодний, тиждень теплий. Так буде і все літо. Зараз на великих висотах дуже активна атмосферна циркуляція, чого раніше не спостерігалося, ось вона і визначає погоду", - розповіла кліматолог.

Попри аномально теплу осінь і зиму, метеоролог вважає, що температурних рекордів цього літа ми не побачимо.

"До 40 градусів на території України ми, звісно, не дійдемо, але від 30 градусів тепла нікуди не подінемося", - додала Мартазінова.

А от Віра Балабух, заввідділом прикладної метеорології і кліматології Укргідрометцентру, вважає, що періоди з жаркою погодою до +35 градусів цього літа можливі, але вони будуть чергуватися з прохолодними періодами. Проте частими, як в травні, такі перепади не будуть.

Метеоролог впевнена, що тенденція до збільшення інтенсивності таких явищ, як потужні зливи з градом і шквалами буде тільки посилюватися.

Нагадаємо, в червні українці отримають два додаткових вихідних.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення