Молдова вимагає виведення російських військ із Придністров'я

 Укрінформ

Парламент Республіки Молдова закликає Російську Федерацію вивести зі східних районів країни (Придністровський регіон) свої війська і озброєння.

Про це йдеться в ухваленій парламентом Декларації.

"Керуючись положеннями Конституції, згідно з якою Республіка Молдова - незалежна, суверенна, унітарна і неподільна держава, а також відповідно до постійного конституційного нейтралітету нашої країни і з метою консолідації національної і регіональної безпеки, парламент Республіки Молдова заявляє, що постійне перебування в східних районах Молдови російських військ і озброєння порушує конституційні норми держави і норми міжнародного права", - йдеться в документі.

У Декларації підкреслюється, що розміщення на території Молдови військовослужбовців і такого потенціалу зброї, боєприпасів і військового спорядження становлять серйозну загрозу для регіональної і європейської безпеки.

Парламентарі закликають також міжнародних партнерів по переговорному процесу щодо Придністровського врегулювання ініціювати політичний діалог про трансформацію військової миротворчої місії на Дністрі в цивільну місію з міжнародним мандатом.

"Закликаємо Російську Федерацію завершити процес виведення своїх військ і озброєння з території Республіки Молдова відповідно до принципів міжнародного права і міжнародних зобов'язаннях Росії", - наголошується в Декларації.

Парламент доручив уряду Молдови використовувати всі наявні механізми для прийняття Резолюції ООН про виведення з території країни незаконно розквартированих російських військ.

Як повідомлялося, на території невизнаного Придністров'я розквартирована Обмежена група російських військ, а на військових складах у селі Колбасна Рибницького району зберігається понад 20 тисяч тонн боєприпасів і авіаційних бомб.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення