Море в Одесі позеленіло від отруйних речовин: чим це небезпечно для здоров'я людей

Обозреватель

Зелена жижа, в яку перетворилася морська вода біля узбережжя Одеси через водорості Nodulaia Spumigena, може завдати серйозної шкоди здоров'ю людини.

Зазначається, що в окремих людей негативні ефекти можуть спостерігатися навіть під час простого контакту із зараженою водою: можуть виникати алергічні реакції у вигляді подразнень і висипань. А у випадку попадання в організм нодулярін може викликати і серйозніші проблеми. Тому від купання в морі в період бурхливого цвітіння водоростей краще утриматися, особливо дітям, пише "Таймер".

Крім того, отруйна речовина має властивість накопичуватися в організмах морських мешканців, які харчуються нодулярією. Тому туристам і місцевим жителям радять утриматися від вживання свіжої риби і особливо мідій, виловлених біля одеського узбережжя і в причорноморських лиманів.

Nodulaia Spumigena відносно молодий мешканець Чорного моря: традиційно вона живе північніше, наприклад, у Балтійському морі. До нас же її, ймовірно, завезли із баластними водами суден. На новому місці водорість прижилася і розмножилася.

Стежте за оновленнями на сторінці ведучого «Надзвичайних новин» Костянтина Стогнія в Facebook
загрузка...
загрузка...

Більше новин