МОЗ активно пропонує українцям проводити щеплення від поліомієліту

 Depo

Згідно зі звітом українського бюро ВООЗ, станом на серпень 2016 року, в Україні протягом 12 місяців після спалаху поліо, циркуляція вірусу була призупинена

Про це йшлося на зустрічі між керівництвом МОЗ, членами оперативного штабу з попередження циркуляції вакциноспоріднених поліовірусів та представниками Європейського регіонального бюро ВООЗ щодо результатів 12-місячної оцінки відповіді на спалах поліо в Україні, передає прес-службу міністерства.

Зазначається, що важливу роль у боротьбі з поліомієлітом відіграла прискорена процедура вакцинації населення, яка відбулася протягом жовтня 2015 року — лютого 2016 року.

Утім, потребуються додаткові зусилля для збільшення обсягу імунізації та досягнення рекомендованого рівня в 95%. Так, лише 39,5% дітей, які народилися в першій половині 2016 року, отримали щеплення від поліомієліту.

Нагадаємо, "спалахом" називають два випадки захворювання на Закарпатті. СЕС Закарпатської області після ряду досліджень оголосила, що вірус, який підчепили два хлопчики, не є вірусом поліомієліту. Обидва хлопчики одужали. Однак в Україні почали позапланову вакцинацію.

Під час кампанії зі щеплення у поствакцинальний період на Київщині померло три дитини. У МОЗ заявили, що з вакцінацією трагічні випадки не пов'язані.

Найбільшого розголосу набув випадок у Білій Церкві - через два дні після щеплення трирічного хлопчика забрали в лікарню, а через десять днів він помер.

Експерти зауважили, що, наприклад, у США живу сироватку, якої робили щеплення в Україні, вже не використовують. МОЗ дорікали, що для вакцинації могли взяти вакцину, яка розморозилась, і становить небезпеку для життя. Однак медики цю інформацію спростовували.

За кілька місяців вакцину, якою проводилося щеплення, вилучили з медичних лабораторій.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення