9-річний хлопчик, який отримав черепно-мозкову травму голови через падіння дерева в центрі Полтави 28 травня, продовжує перебувати у тяжкому, але стабільному стані. Його неврологічний стан покращився. Загалом є позитивна динаміка.
Як розповіла медична директорка дитячої міської лікарні Олена Ананевич, поки що дитина залишається в межах реанімаційного відділення:
"Стан дитини по самій травмі ще вважається тяжким. Але дитина дихає самостійно через трахіостому. Дитина ентерально харчується. Це зондове годування, але їжу хлопчик засвоює. Намітилися позитивні моменти в плані неврологічної симптоматики. Повільними кроками, але динаміка позитивна".
За словами Олени Ананевич, його стан уже не розцінюється як абсолютно коматозний.
"Темпи і динаміка не така швидка, як всім би хотілося, але фахівці та лікарі сподіваються, що йдуть у правильному напрямку з лікуванням. Роблять все для його одужання".
Як повідомляла раніше Олена Ананевич, близько тижня тому дитину від’єднали від апарату ШВЛ, нині вона вже дихає самостійно.
При госпіталізації медики діагностували у хлопчика черепно-мозкову травму. 28 травня ввечері його прооперували. У перші дні лікування здійснювалося колегіально з вузькими спеціалістами зі столиці. Зараз цим займається команда фахівців дитячої лікарні, залучають і медиків із обласної імені Скліфосовського. Згідно з програмою медичних гарантій і співпраці з НСЗУ, усе лікування дитина отримує за рахунок медичного закладу.
Нагадаємо, що 28 травня у центрі міста Полтава на малолітнього впала гілка з дерева. Травмованого хлопчика, якому 9 років, забрали до лікарні.
За словами речника Полтавського райуправління поліції Василя Зуба, про подію близько 16:00 повідомили медики. Як йдеться на сайті поліції Полтавщини, слідчі розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 367 "Службова недбалість" Кримінального кодексу України.
Як розповідав заступник міського голови Володимир Чередниченко, планують удвічі збільшити фінансування програми ліквідації аварійних дерев, щоб уникнути подальших травмувань містян.
04.12.25 | 16:49
04.12.25 | 10:31
03.12.25 | 22:36
03.12.25 | 14:50
02.12.25 | 18:22
01.12.25 | 18:14
30.11.25 | 15:05
30.11.25 | 11:10