На Чернігівщині у рабстві в "реабілітаційному центрі" тримали 20 осіб (відео)

У Чернігові зупинено роботу "реабілітаційного центру з ідеологічним одужанням", де насильно утримували 21 особу від 18 до 50 років, повідомляє прес-служба Поліції Чернігівської області.

"Центр" розташовувався в спальному районі міста в приватному будинку з вікнами з ґратами і працював близько півроку.

"Поліцейські встановили, що в "центр" могли потрапити як нарко- і алкозалежні, так і особи, які з певних причин не догодили своїм родичам. Будь-який громадянин міг домовитися з організатором про розміщення людини в цей заґратований будинок", - розповів начальник ГУ Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський.

За його словами, для того, щоб людина опинилася в неволі, треба було "просто вказати пальцем на "пацієнта" - і за людиною в будь-яку точку України відразу виїжджала група чоловіків і примусово доставляла її до Чернігова".

Така послуга "замовнику" коштувала 2,5 тисячі гривень. Також щомісяця родичам за перебування особи, яку тримали в "реабілітаційному центрі", треба було платити 8 тисяч гривень.

"Медичних довідок про стан здоров'я "пацієнта" організатори "центру" не просили. Більш того, в установі медиків не було. Якщо адміністрація бачила, що особа, яку тримали, захворіла чи починала чинити опір - давали легкі наркотики", - додали в прес-службі.

У "пацієнтів" відбирали мобільні телефони, особисті речі, не давали спілкуватися з людьми поза "центром", били і знущалися за будь-які порушення "правил перебування в лікарні".

Люди за своїм бажанням не могли покинути приміщення.

Зараз поліція перевіряє інформацію про відчуження нерухомого майна громадян, які знаходилися в "центрі".

Роботу цього закладу організував громадянин Російської Федерації. У злочинне угруповання також входили раніше судимі за поширення наркотиків уродженці Харківської та Донецької областей.

Під час обшуків виявили і вилучили гроші, "чорнові" записи, комп'ютерну техніку та інші речові докази, що підтверджують злочинну діяльність.

Організатора і трьох членів угруповання затримали. Вирішується питання про повідомлення їм про підозру у вчиненні правопорушення, яке є правопорушенням за ч. 3 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі, вчинене організованою групою осіб).

Чоловікам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення