На Донбасі загинули троє ув'язнених, яких повинні були передати Україні

 СЕГОДНЯ

Упродовж серпня 2018 року в колоніях, розташованих на окупованій території Луганської області, померло п'ятеро ув'язнених, троє з яких очікували передачі на підконтрольну Україні територію.

Про це з посиланням на дані власних джерел в установах виконання покарань на окупованому Донбасі повідомляє Харківська правозахисна група.

Як стало відомо, двоє ув'язнених в колоніях №36 і 60 покінчили життя самогубством (повісилися). У смерті ще одного ув'язненого з колонії №19 багато неясностей. Також залишаються незрозумілими обставини смерті ще двох ув'язнених, яких знайшли в каналізаційній системі однієї з колоній.

За даними джерела, на тілах загиблих були помітні сліди фізичного насильства, але адміністрації колонії виключила можливість визнання насильницької смерті і запевнила, нібито ув'язнені намагалися втекти.

Тим часом троє із загиблих в серпні заявили про бажання бути переданими на підконтрольну Україні територію і очікували процедури передачі. У двох померлих термін відбування покарання закінчувався в цьому році.

Додамо, що питання передачі ув'язнених обговорювалося на переговорах в Мінську, і його процедура була узгоджена і підтверджена представниками України. Всі ув'язнені, які потрапили в списки підлягають передачі, неодноразово підписували документи про згоду на передачу і вже кілька місяців чекали оголошення остаточної дати передачі.

Правозахисники відзначають, що практично всі ув'язнені кажуть про нелюдських умовах звернення з боку адміністрації колоній, розповідають про відсутність медичної допомоги, антисанітарних умовах, абсолютно непридатному харчуванні і знущання з боку співробітників колоній.

Як заявило джерело, "краще сидіти в українській в'язниці, ніж біля луганської". Також він додав, що укладені очікують більш рішучих дій української сторони щодо вирішення питання передачі. Тим більше, що з луганських колоній поки було передано тільки двох ув'язнених, в той час як з окупованої частини Донецької області вже передали 188 ув'язнених.

Нагадаємо, раніше загинули двоє ув'язнених в колонії міста Кришталевий на окупованій бойовиками території Луганської області загинули. За словами представника українського омбудсмена на Донбасі Павла Лисянського, укладених змусили чистити каналізацію без будь-яких захисних засобів. Обом загиблим не було і 25 років.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення