На Харківщині липовим переселенцям за рік виплатили понад 1 млрд грн

 СБУ

На Харківщині Служба безпеки України виявила незаконні схеми соціальних виплат майже 28 тисячам фіктивних переселенців на понад 1 млрд грн на рік. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Люди були зареєстровані в органах соціального захисту як внутрішньо переміщені особи з районів проведення антитерористичної операції. У документах зазначалося, що всі вони мешкають на території Харківської області, хоча фактично за місцями своєї реєстрації вони не проживали.

Щомісячно пенсії та інші соціальні виплати, призначені для них, надходили на українські банківські картки і знімалися готівкою організаторами оборудок через банкомати у Харкові. Потім зловмисники обмінювали гривні на російські рублі та переправляли готівку на непідконтрольну Україні територію через Російську Федерацію, у тому числі й для фінансування терористичної діяльності.

Для перевірки перебування внутрішньо переміщених осіб на території Харківської області функціонують 42 комісії. Наразі вони перевірили понад 45% вимушених переселенців, яким призупинені соціальні виплати. Майже дві третини перевірених – фактично не проживають на підконтрольній українській владі території, а отже, не мають права на одержання пенсій та інших соціальних виплат.

Найбільша кількість фіктивних переселенців виявлена в Ізюмському, Балаклійському та Барвінківському районах Харківщини.

За матеріалами Управління СБ України в Харківській області правоохоронні органи відкрили тридцять кримінальних проваджень за статтями 258-5, 258-3, 368, 364, 366, 190 та 358 Кримінального кодексу України.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення