На Львівщині у 15 дітей виявили синдром Кавасакі через коронавірус

 Укрінформ

У Львівській області у 15 дітей підтвердили синдром Кавасакі як ускладнення після коронавірусу. Про це на брифінгу повідомила директорка львівської обласної лікарні "Охматдит" Олександра Бурда, пише Укрінформ.

"На сьогоднішній день ми вже маємо 15 випадків із синдромом Кавасакі. Зараз в "Охматдиті" два пацієнти з цим ускладненням. До нас звертаються хворі з інших областей для того, щоб ми надавали допомогу у складних випадках. Адже, окрім синдрому Кавасакі, є діти, які мають фонові захворювання – цукровий діабет, гематологічні захворювання та інші хронічні хвороби. Вони мають, відповідно, ускладнений перебіг коронавірусу: гарячкують, період одужання значно триваліший", - заявила Бурда.

Обласна лікарня "Охматдит" є базовим закладом, де лікують дітей із коронавірусом і підозрою на нього.

За словами директорки закладу, за весь час пандемії тут пролікували 500 пацієнтів, від новонароджених до 17-річних. З вересня щомісяця у стаціонарі перебувають 75-80 пацієнтів. Найбільше дітей, інфікованих коронавірусом, віком від 5 до 14 років, сказала Бурда.

За її словами, перебіг і симптоми коронавірусу у дітей та дорослих відрізняються. Зокрема типова для COVID-19 пневмонія зустрічається лише у 17% дітей. Натомість діти мають гарячку, розлади травлення та ураження судин.

Синдром Кавасакі - гостре гарячкове захворювання дитячого віку, ймовірно іммуно-алергічного походження. Характеризується ураженням коронарних та інших судин з можливим утворенням аневризм, тромбозів та розривів судинної стінки. Без адекватного лікування летальність сягає 1 %. Але навіть при інтенсивному лікуванні можлива смерть окремих хворих.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення