На Прикарпатті вводять жорсткий карантин

Івано-Франківська обласна комісія ТЕБ і НС вводить у регіоні карантин червоного рівня. Таке рішення прийняли на засіданні комісії за участю головного санітарного лікаря Віктора Ляшка і голови МОЗ Максима Степанова в середу, 17 лютого, повідомляє Корреспондент.

"Ситуація з поширенням коронавірусної хвороби залишається напруженою, а в Івано-Франківській області вона вже майже критична", - сказав Ляшко.

За його словами, область повністю виконала вимоги Міністерства про перепрофілювання 50% ліжкового фонду під COVID-19. При цьому 80% з цих лікарняних ліжок забезпечені киснем, але через збільшення кількості госпіталізацій ліжко0місць почало не вистачати.

"Останні 10 днів спостерігається значне зростання кількості випадків коронавірусної хвороби, і що найбільше нас лякає - госпіталізацій", - додав Ляшко.

Тепер карантин посилять, щоб уповільнити поширення коронавірусу. Зокрема, з 22 по 28 лютого закладам громадського харчування заборонено приймати відвідувачів, а їжу можна продавати тільки навинос. Розважальні заклади, нічні клуби, кінотеатри, спортивні зали повинні припинити роботу. Також заборонено проведення культурних і релігійних заходів, як і очне навчання учнів 5-11 класів.

Крім того, до 22 лютого на базі Богородчанської ЦРЛ організовують модульну лікарню на 250 ліжко-місць для надання стаціонарної допомоги хворим з СOVID-19. На базі Лисецької лікарні розгорнуто додатково 50 ліжко-місць, а в інших закладах, які вже лікують хворих з коронавірусом, - 150 місць.

Нарешті, голова ОДА Андрій Бойчук пообіцяв розглянути питання про встановлення на в'їздах в область блокпостів, на яких проводитимуть температурний скринінг.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення