На Запоріжжі ботулізмом захворіли 10 осіб

 СЕГОДНЯ

У Запорізькій області з початку року було зафіксовано десять випадків ботулізму, від якого померли дві людини. Про це на брифінгу, присвяченому епідеміологічній ситуації з ботулізмом і гострими кишковими інфекціями розповіла начальник управління Держпродпотребслужби в Запорізькій області Світлана Власова, передає reporter-ua.com.

За її словами, з МОЗ зареєстрував 65 випадків захворювання на ботулізм і п'ять летальних випадків. Найчастіше основною причиною захворювання стає в'ялена і сушена риба, яка виробляється на підприємствах і реалізується через торгову мережу або ринки.

Щоб уберегтися від небезпечних інфекцій, медик закликала не купувати продукти на стихійних ринках.

"Також продукти при спеці необхідно зберігати в холодильнику. Треба уважно стежити за терміном придатності продуктів. Також суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни. І треба пам'ятати, що ця хвороба може виникнути у кожного, ніхто від неї не застрахований", – заявила Власова.

Крім того, вона нагадала, що продукти, заражені ботулізмом, нічим не відрізняються від інших, їх неможливо відрізнити і на смак.

"Ні в якому разі не купуйте рибу на курорті, де вона зберігається на вулиці на сонці під час спеки, на час відмовтеся від небезпечних влітку продуктів, таких, як ковбаси, паштети, сальтисон. Навіть похід на природу може обернутися неприємностями, адже цілий день на спеці їжа лежить в пакетах", – резюмувала вона.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення