На Землю падає величезна китайська ракета: з’явилось фото

 Главком

Китайська важка ракета-носій Long March 5B, що вийшла з-під контролю після запуску, може в найближчі вихідні увійти в атмосферу і впасти на Землю. Точний час і місце можна буде визначити за кілька годин до події.

Астрономи Virtual Telescope Project, що базується в Італії, опублікували першу фотографію ракети Long March 5B, яка вийшла з-під контролю після запуску.

На момент фото важка ракета-носій перебувала на відстані приблизно 700 кілометрів від телескопу і виглядала як вогник, що світиться. За словами фахівців, хоча Сонце знаходилося на кілька градусів нижче горизонту, небо було досить світлим, однак телескопу вдалося відстежити об'єкт, що позначається як CZ-5B R/B. У нижній частині знімку помітний "слід", утворений ефектом розмиття через яскравість об'єкта, коли світло насичує пікселі ПЗС-матриці.

Довжина корпусу 18-тонної ракети досягає 30 метрів, а ширина – близько п'яти метрів. Ракета переміщається зі швидкістю 6,4 кілометра в секунду, а один оборот навколо планети відбувається менш ніж за дві години.

29 квітня Китай запустив на орбіту базовий модуль своєї майбутньої космічної станції за допомогою важкої ракети-носія Long March 5b ("Чанчжен-5В").

У Пентагону викликає побоювання, що великі частини ракети-носія, сходження з орбіти якої не контролюється, можуть впасти на Землю і завдати шкоди. Ця ракета важить 22 тонни. У зв'язку з такою важкою вагою в США і побоюються, що не всі уламки ракети згорять в атмосфері.

Вчений з астрофізичного центру Гарвардського університету Джонатан Макдауелл очікує, що ракета увійде в атмосферу десь між 8 і 10 травня.

"За цей дводенний період вона здійснить кругосвітню подорож 30 разів", – розповів він у коментарі для CNN.

Зона потенційного падіння обмежується траєкторією ступені ракети, пише BBC. Зона ризику включає регіони між 41 градусом північної і 41 градусом південної широти.

Це означає, що Нью-Йорк в США, південь Чилі, Веллінгтон в Новій Зеландії і столиця КНР Пекін також знаходяться в зоні ризику.

Втім, в Китаї очікують, що уламки ракети впадуть в міжнародні води.

За словами офіційного представника Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбіня, велика частина уламків ракети "Чанчжен-5В" буде спалена при вході в атмосферу і навряд чи завдасть будь-якої шкоди.

Міністр оборони США Ллойд Остін зазначив, що поки Пентагон не планує збивати китайську космічну ракету. При цьому США стежать за траєкторією падіння ракети.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення