НАБУ оголосило про підозру Омеляну

Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозру колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну.

Як повідомляється на офіційному сайті НАБУ, Омелян підозрюється у вчиненні незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн.

"Дії екстоппосадовця кваліфіковано за ч. 2 ст. 211 Кримінального кодексу України (Видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах)", – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення усіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас один із цих зборів – адміністративний – є дохідною частиною держбюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр.

"До того ж Міністерство фінансів України виступало проти зменшення всіх портових зборів, з-поміж іншого наголошуючи на тому, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів у державний бюджет. Про що Мінфін інформував міністра інфраструктури неодноразово", – зазначили в НАБУ.

Врешті рішення Омеляна про зменшення портового (адміністративного) збору нібито призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн. Ці дані підтвердили Держаудитслужба та судова експертиза.

"Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети", – додали в Бюро.
загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення