Надпотужна магнітна буря накрила Землю: вчені NASA зняли спалах на Сонці (вражаюче відео)

 РБК-Україна

Потужний спалах, що стався кілька днів тому і викликав магнітну бурю рівня G3, став найпотужнішим у 2021 році. У космічному агентстві NASA показали, як виглядав викид маси.

За даними вчених, спалах класу Х стався ще вдень 28 жовтня, а прибуття хмари сонячної плазми сталося 30 жовтня і очікується ще сьогодні, 31 жовтня.

Фото і відео було зроблено з борту космічної обсерваторії (Solar Dynamics Observator). На кадрах можна побачити яскраву точку внизу зірки - це і є той самий спалах Х.

"Ми очікуємо прибуття коронального викиду маси, викликаного сонячним спалахом X1, яка сталася два дні тому. Хмара сонячної плазми повинна прибути протягом наступних 6-18 годин. 30 жовтня і 31 жовтня діють години сильної геомагнітної бурі G3", - пишуть вчені.

За деякими даними, геомагнітна буря, викликана подібними спалахами на Сонці, здатна впливати на самопочуття людей. Особливо це стосується літніх, тих, у кого є хронічні хвороби, серцево-судинні недуги, психічно нестабільних людей.

Магнітна буря може викликати головні болі, мігрень, стрибки тиску, збої в роботі серця, загострення наявних хвороб, безсоння, безпричинну втому, апатію, відчуття тривожності.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення