Нардеп Лещенко купив квартиру з порушеннями, - НАЗК

 Главком

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку факту придбання народним депутатом України Сергієм Лещенком квартири в Києві.

У діяx народного депутата при придбанні квартири виявлено ознаки адміністративного правопорушення. Такого висновку дійшло Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами перевірки, повідомляє прес-служба агентства.

Зокрема, НАЗК встановило, що при купівлі квартири загальною площею 192 кв. м і вартістю 7 млн 550 тис. гривень у новому будинку в історичному центрі Києва Лещенко одержав подарунок у вигляді знижки на вартість квартири, яку було надано забудовником.

«Будучи на момент придбання неруxомості народним депутатом України, тобто суб’єктом, на якого поширюються вимоги статей 23, 24 закону України «Про запобігання корупції», Сергій Лещенко одержав подарунок, вартість якого у 1307,43 разів перевищила мінімальну заробітну плату (загальна сума знижки становила 1 млн 801 тис. 648 гривень)», – констатують у відомстві.

На Лещенка складено протокол відповідно до ч. 1 ст. 1725 Кодексу України про адміністративні правопорушення – таке порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків карається накладенням штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією подарунка, уточнили у НАЗК.

Повідомляється також, що розпочато процедуру ознайомлення Лещенка з протоколом про адміністративне правопорушення. Аби забезпечити прозорість процесу та уникнути політичних маніпуляцій, народному депутатові було запропоновано здійснювати відеофіксацію, від якої він категорично відмовився, наголосили в агентстві.

«Лещенко також відмовився ознайомлюватися з адміністративним протоколом без свого адвоката. Тому Національне агентство запрошує народного депутата та його захисника прибути сьогодні, 1 грудня 2016 року, в будь-який час до агентства для завершення процедури ознайомлення з протоколом», – зазначили у відомстві.

Раніше повідомлялось, що Генпрокуратура розслідує справу про «незаконне збагачення» народного депутата Сергія Лещенка. Суд надав доступ слідству до рахунків нардепа та його матері.

Нагадаємо, що у вересні Національне антикорупційне бюро України не знайшло ознак кримінального правопорушення у придбанні квартири Сергієм Лещенком.

«Питання може викликати законність отриманих для придбання житла коштів Сергія Лещенка», – зазначало НАБУ та водночас уточнювало: перевірка інформації про його доходи з 1998 року показала, що він міг накопичити достатньо коштів для придбання житла.

Директор НАБУ Артем Ситник тоді розкрив деякі деталі: «Джерелами походження коштів у сумі 7 млн 550 тис. грн були: 3 млн 770 тис. грн – позика від Олени Притули, $77 тис., що еквівалентно 1 мільйону 998 тис. – знято з депозитів на ім'я матері Лещенка Тетяни Яківни, 150 тис. – від цивільної дружини Топольської і решта – 1 млн 780 тис. грн є особистими заощадженнями Лещенка», – уточнив керівник правоохоронного органу.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення