Національний птах США збив літак на Алясці

 Associated Press

Невеликий літак звалився на Алясці після зіткнення з белоголовым орланом, повідомляє в середу, 5 травня, Associated Press.

Інцидент стався 20 квітня на півноч від міста Анкорідж. В результаті загинули всі, хто знаходився на борту — пілот, другий пілот і двоє пасажирів.

Представник Національної ради з безпеки на транспорті зазначив, що цей випадок став першим в американській цивільної авіації, коли «зустріч» з белоголовым орланова призвела до загибелі людей. Раніше такі події закінчувалися серйозними травмами.

Складності у встановленні причин аварії пов'язані з тим, що після падіння літак загорівся. Вогонь пошкодив значну частину фюзеляжу. Однак фрагменти птиці, знайдені в хвостовій частині Cessna-172, говорять про те, що перед катастрофою літак зіткнувся з орланом. Це могло вплинути, зокрема, на управління машиною.

Розслідування інциденту може зайняти до року. Експертам, зокрема, належить з'ясувати, чи зіткнулася Cessna з птахом до того, як врізалася в 30-метрову смереку, або після.

AP з посиланням на департамент полювання і рибальства Аляски зазначає, що в цьому штаті найбільша популяція білоголових орланів, які зустрічаються тільки в Північній Америці. На Алясці мешкає приблизно 30 тисяч цих птахів.

У 1787 році орлан був офіційно визнаний національним птахом США. Його зображення з'явилися на лицьовій стороні Великої печатки ( гербі Сполучених штатів), президентському штандарті, грошових знаках (банкноти в один долар і 25-центові монети).

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення