Нацрада ТБ і радіо закликала заборонити поставки смартфонів і телевізорів з Росії

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулася до виробників і постачальників телевізорів, медіаплеєрів, смартфонів та інших пристроїв, що дозволяють використовувати інтернет. Регулятор наполегливо попросив у них якнайшвидше відмовитися від постачання такої техніки з території Російської Федерації, так само, як і техніки, яка виробляється для реалізації та використання на території РФ. Звернення опубліковане на сайті Нацради.

У Нацраді нагадали, що уряд Росії затвердив 31 грудня 2020 року перелік програм для електронних обчислювальних машин, які мають бути попередньо встановлені на окремі види технічно складних товарів.

"На телеприймачі с функцією Smart TV, або які мають операційні системи, що дають змогу додавати і використовувати застосунки, будуть встановлені застосунки для перегляду низки телеканалів та сервісів, які заборонені для розповсюдження на території України відповідно до Указу Президента України від 14 травня 2020 року № 184/2020 "Про введення в дію рішення РНБО України від 14 травня 2020 року "Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", - пояснили у Нацраді.

Регулятор звернув увагу, що на смартфони та інші портативні пристрої, вироблені в РФ, або вироблені для реалізації і використання на території РФ, будуть встановлені застосунки від компаній, які підпадають під санкції на території України відповідно до згаданих вище указу президента і рішення РНБО.

"Ми звертаємося до мереж роздрібної торгівлі та приватних підприємців також припинити практику встановлення програм, які дозволяють переглядати заборонені канали або користуватися забороненими сервісами, під час продажу електронних пристроїв кінцевому споживачеві", - йдеться у повідомленні.
Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення