Основна загроза для України виходить не стільки з боку з зони бойових дій на Донбасі, скільки з боку північного сходу і півдня, де Росія сформувала дві армії і третя на підході в Криму. Про це заявив народний депутат, координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.
Па його словами, основні українські сили знаходяться на Донбасі, в той час як на інших напрямках справи йдуть значно гірше.
"У Генштабі, принаймні, ті розумні офіцери і генерали, з ким я спілкувався, вважають, що зона бойових дій – це ще наш менший головний біль в плані перспектив розвитку російської агресії. Набагато більша проблема – це те, що відбувається на півночі Донбасу, тобто на кордоні України з Росією, але північніше. Оскільки з того боку дійсно йде зосередження, формуються нові дивізії за рахунок переформатування наявних бригад і фактичного доповнення їх, набивання додатковими силами і засобами. Йдеться фактично і про дві армії. Плюс, одна армія зараз формується в Криму – 22-га загальновійськова, за рахунок тих сил і засобів, які три роки вже перекидають окупанти. Відповідно, з трьох сторін – з півдня, сходу і північного сходу – нам протиставлені вже три російські армії. І якщо на Донбасі у нас зосереджений весь найбільш боєготовий компонент сухопутних військ, то в інших східних регіонах у нас ситуація набагато гірша", – розповів Тимчук.
"По Криму ситуація більш розрахована на демонстрацію загрози з боку Росії. Блокувати можливий наступ на сухопутному театрі військових дій з боку Криму досить-таки легко і просто: там два вузьких перешийка, де з нашого боку навіть невеликими силами і засобами можна стримувати велику чисельність наступаючих військ. Провести десантну або комбіновану десантну операцію (з моря і з повітря) росіяни можуть спробувати. Путін досить неадекватний для того, щоб спробувати. Але справа в тому, що таких серйозних операцій Россія не проводила, мабуть, з часів Другої світової війни. І мало хто згадає операції, що завершилися успішно. Навіть в той час, коли людей вважали гарматним м'ясом, і ніхто їх взагалі не брав до уваги", – підкреслив нардеп.
Він також зазначив, що для того, щоб посилити оборону на цих напрямках, Міноборони має не тільки перекидати туди військових, а й будувати там цілу інфраструктуру...
"Дійсно, виникає питання: як забезпечити нашу обороноздатність на східних рубежах? Міністерство оборони формує нові частини на цих напрямках. Але ситуація не така райдужна, як нам намагається представити військове керівництво. Але потрібно розуміти, що сформувати бригаду і повністю забезпечити їй місце дислокації з нуля досить проблематично. адже потрібно не тільки побудувати кілька казарм, плац – і вперед. Повинна бути створена повністю інфраструктура: з котельнями, вузлами зв'язку і так далі. Плюс – військові містечка, а до них дитсадки, школи, магазини... Насправді, забезпечити дислокації бригади на одному місці, сформувати їх в полі, грубо кажучи, – це колосальні витрати. Я не можу в деталях і з цифрами, на жаль, розповідати, але я тут поділяю тривогу наших офіцерів у Генштабі, які говорять, що Донбас – це наш явний біль, але не найголовніший. У нас набагато більші проблеми можуть бути на інших напрямках", – додав Тимчук.
25.11.24 | 19:20
25.11.24 | 18:44
25.11.24 | 17:00
25.11.24 | 16:07
25.11.24 | 15:36
24.11.24 | 22:08
24.11.24 | 21:05