"Не раджу ігнорувати нашу злість": військовий про легалізацію медичного канабісу

Президент Володимир Зеленський 28 червня заявив про необхідність нарешті легалізувати в Україні медичний канабіс. Про це він сказав, виступаючи перед народними депутатами у Верховній Раді. Боротьба за легалізацію медичного канабісу в Україні ведеться багато років, однак до підтримки на законодавчому рівні так і не дійшло.

Військовий медик, колишній радник в.о. міністра охорони здоров’я України Олександр Ябчанка пише, що постійний біль через поранення не дає можливості ні виспатись, ні тренуватися, ні працювати. І є військові зі значно більшими пораненнями, які значно важчі за його. Не важливо, які причини того, що депутати досі не проголосували за легалізацію, але наслідок буде один – біль і злість, констатує Ябчанка.

Олександр 24 лютого 2022 року вирушив до Києва як військовий лікар у складі підрозділу "Гонор". Спочатку був у війську медиком, згодом освоїв нову спеціальність управління безпілотними літаючими апаратами. Був радником в. о. міністра охорони здоров’я, головний експерт медичної групи коаліції громадських організацій Reanimation Package of Reforms.

“Отака невеличка пам’ятка мені залишилась від другого поранення. А ще – біль. Постійний ниючий біль. Біль, що не дає нормально виспатись, не дає тренуватись і повноцінно виконувати таку необхідну зараз роботу. Звісно, то уже не той біль, що декілька тижнів тому.
З часом, сподіваюсь, біль зникне або зійде нанівець. Проте на біса я маю жити з цим болем, якщо можна було б вживати знеболення. Я кажу саме про медичний канабіс. Але ж у Верховній Раді на таку "дрібницю" не вистачає голосів. Я, звісно, розумію, що у "шановних" депутатів є більш важливі справи, аніж якийсь ЗСУшник зі своїм легким пораненням, що жаліється через біль. Але ж, чорт забирай, я такий не один, і поранення, і болі подекуди неспівмірно важчі за мої”.

“Далі цитую частину допису Дмитро Гурін (народний депутат, - Ред.)”:

"Голосів на легалізацію медканабісу не вистачає. Військовий з болями, якому тільки що ампутували ногу питає: "як вплинути на тих невистачаючих? Яку картинку, відео, реальність показати?". Ситуація, як на мене, реально кепська. Лідер однієї з депутатських груп сказав мені (cancer survivor) в обличчя "ну, раніше ж якось жили". Думав, вбʼю. Кінець цитати.

Військовий медик Олександр Ябчанка каже, що не знає причин такої негідної поведінки депутатів. Можливо їм байдуже, а можливо нема кому їм грошей занести, а за безоплатно вони голосувати не готові.

"А може, навпаки, мусора (не плутати з поліцейськими) грошей занесли, аби їм, мусорам, не поваляти монополію на торгівлю наркотиками. Нагадаю, що медичний канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, але, мусорам і таке, вочевидь, не ок. Які б причини не були, наслідок один – біль і злість. І якщо "шановним" депутатам наплювати на наш біль, то не раджу ігнорувати злість", - констатував він.
Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення