Небувалий стрибок рівня парникових газів на Землі: вчені стурбовані

Зусилля щодо зниження рівня викиду парникових газів виявляються безуспішними. Про це пише ASPI із посиланням на матеріал британського видання The Guardian.

Вчені очікували різкого зниження рівня гідрофторвуглецевого газу ГФУ-23 в атмосфері після того, як Індія і Китай, дві основних країни-джерела викидів, повідомили у 2017 році, що майже повністю усунули проблему. Однак в статті, опублікованій в журналі Nature Communications, говориться, що до 2018 року концентрація газу, використовуваного в холодильниках, інгаляторах і кондиціонерах, не знизилася, а збільшилася з рекордною швидкістю.

Метт Рігбі з Бристольського університету, який є співавтором дослідження і учасником Розширеного глобального експерименту по атмосферним газам, сказав, що вчені сподівалися побачити значне скорочення рівня парникових газів після доповідей з Індії та Китаю.

"Цей потужний парниковий газ швидко накопичувався в атмосфері протягом десятиліть. Йшлося про те, що зростання повинне було майже повністю припинитися протягом двох або трьох років. Це було б великою перемогою для кліматичної ситуації на Землі", – повідомив Рігбі.

Вчені кажуть, що збільшення кількості викидів є для них загадкою і може мати наслідки для Монреальського протоколу – міжнародного договору, який був розроблений для захисту стратосферного озонового шару.

Кіран Стенлі, провідний автор дослідження, сказав, що, хоча Китай і Індія ще не були пов'язані цією угодою, скорочення викидів призвело б до відповідності з протоколом.

"Наше дослідження показало, що Китай не в повній мірі скоротив викиди ГФУ-23, як повідомляв. Однак без додаткових вимірів ми не можемо бути впевнені, що Індія змогла реалізувати свою програму боротьби із забрудненням навколишнього середовища", – сказав Стенлі.

Нагадаємо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель у своєму новорічному посланні закликала робити все для подолання кліматичних змін.

"Кризи, які виникають внаслідок глобального потепління, спричинили люди. Отже, ми повинні зробити все для вирішення цього виклику для людства. Це все ще можливо", – йдеться в посланні Меркель.

Також повідомлялося, що 5 листопада стало відомо про прагнення України приєднатися до зусиль ЄС з перетворення Європи на перший у світі кліматично нейтральний континент.

"Україна готова приєднатися до реалізації цілей, визначених президентом Європейської Комісії в "Новій зеленій угоді "для Європи. Для цього ми пропонуємо побудувати офіційний кліматичний діалог за участю Єврокомісії, банків розвитку та інших зацікавлених організацій для того, щоб забезпечити прозорий і ефективний процес розробки проекту другого національно визначеного внеску України в Паризьку кліматичну угоду", – заявив Кулеба.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення